Home Kronika policyjna Bełchatowska policja na nowy radiowóz

Bełchatowska policja na nowy radiowóz

by admin
124 wejść

Flotę bełchatowskiej policji zasiliła nowa Kia Ceed. Radiowóz ten ma wzór nowego oznakowania oraz nową sygnalizację dźwiękową. Zakup samochodu był możliwy przy wsparciu finansowym władz Urzędu Miasta Bełchatowa. Funkcjonariusze będą wykorzystywać go podczas codziennej służby, aby jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta i powiatu.

26 kwietnia 2023 roku przed Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego radiowozu Kia Ceed. Swoją obecnością policjantów zaszczycił wiceprezydent Miasta Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz. Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Grzegorz Czubakowski, podziękował władzom miasta za finansowe wsparcie udzielone na zakup radiowozu. Pojazd w nowych barwach i elementach odblaskowych poprawi nie tylko widoczność radiowozu, ale również bezpieczeństwo samych policjantów, którzy na co dzień z niego korzystają. KIA CEED wyposażona i dostosowana do potrzeb służby, będzie służyła policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego w wykonywaniu codziennych obowiązków dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kluczyki do nowego radiowozu wręczył policjantom Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.  

Wiceprezydent Miasta Bełchatowa przekazując kluczyki do nowego radiowozu podkreślił, że bezpieczeństwo mieszkańców to nasza wspólna sprawa. Dlatego też jest usatysfakcjonowany, że włodarze miasta mając swój wkład w zakup radiowozu, przyczynili się do poprawienia jakość policyjnej służby. Każdy nowy radiowóz to sprawna reakcja na zgłoszenia, szybsze dotarcie funkcjonariuszy w miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc. Życzył, aby  policjanci wykorzystując radiowóz podczas codziennej służby, jeszcze lepiej dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu.

Koszt radiowozu to blisko 150 tysięcy złotych. Został on zakupiony dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz Urzędu Miasta Bełchatowa, które na ten cel przeznaczyły 60 tysięcy złotych. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Komendy Głównej Policji w ramach dostaw centralnych. Radiowóz jest dużym wsparciem technicznym w służbie policjantów, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Z racji charakterystyki służby, do której nowe auto zostało przeznaczone, wyposażono je w szereg udogodnień, co pozwoli jego użytkownikom jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nimi zadania. Zakupiony pojazd zwiększy również bezpieczeństwo mundurowych podczas interwencji, a także poprawi komfort ich pracy.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz