Home Wiadomości Nowy inwestor w strefie przemysłowej

Nowy inwestor w strefie przemysłowej

by admin
61 wejść

Spółka grupy Wielton, która otworzy w Bełchatowie nowy zakład produkcyjny, otrzymała wsparcie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mowa o 40 mln zł zwolnienia od podatku od osób prawnych. Jednym z warunków udzielenia pomocy jest utworzenie przez firmę co najmniej stu miejsc pracy.

Informacja o przyznaniu wsparcia dla Spółki Wielton Reefer (w 100 proc. zależnych od Wieltonu) przekazana została podczas Rady Rozwoju Gospodarczego ŁSSE, która odbyła się w poniedziałek 5 czerwca. Spotkali się na niej przedsiębiorcy i samorządowcy. Jednym z gości wydarzenia był także wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

– Dziękujemy za wsparcie, bo to ważna dla Bełchatowa inwestycja. Kolejna duża po DS Smith firma, będąca liderem w swojej branży, wybrała bełchatowską strefę inwestycyjną. To właśnie w naszym mieście chce rozwijać swój biznes. Dla Bełchatowa i bełchatowian to przede wszystkim nowe miejsca pracy. Mamy wielu dobrze wykształconych specjalistów. Jestem pewien, że pomogą oni w rozbudowie firmy Wielton. To także impuls gospodarczy dla naszego miasta, co w obliczu zbliżającej się transformacji energetycznej ma niebagatelne znaczenie. Robimy wszystko, aby do naszej strefy ściągnąć jak najwięcej dużych inwestorów oraz dostosować rynek do nowych realiów – mówi wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. – Jeszcze raz dziękuję zarządowi Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za przyznane wsparcie. To pomoc dla konkretnej firmy, ale też naszego Bełchatowa – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.

Nowa inwestycja spółki Wielton Reefer będzie realizowana w bełchatowskiej strefie przemysłowej przy ul. Czaplinieckiej. Na działce o powierzchni 10,9 ha powstanie zakład produkujący naczepy typu chłodnia. W Bełchatowie utworzona zostanie również linia do produkcji komponentów, m.in. ścian i dachów do naczep typu furgon i zabudowy 3,5 t. W tym celu firma wynajmie halę produkcyjną wraz z niezbędną infrastrukturą. Łączne koszty kwalifikowane realizacji tej inwestycji to 80 mln zł.

Wsparcie w postaci zwolnienia od podatku od osób prawnych, jakie Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyznała spółce, to 40 mln zł. Decyzja o została wydana na 12 lat. Jak czytamy na facebookowym profilu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: „nowe inwestycje są tlenem dla polskiej gospodarki (…). Cieszymy się, że możemy wielowymiarowo wspierać przedsiębiorstwa w rozwoju”. Jednym z warunków udzielenia pomocy jest stworzenie do końca 2025 roku co najmniej 100 nowych miejsc pracy i utrzymanie ich przez minimum dwa lata. Ponadto firma zobowiązała się do spełnienia kryteriów jakościowych zrównoważonego rozwoju gospodarczego oraz społecznego.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz