Home Kronika policyjna Święto Policji w Bełchatowie

Święto Policji w Bełchatowie

by admin
90 wejść

Ponadpowiatowe obchody Święta Policji w Bełchatowie odbyły się na placu Narutowicza. Udział w nich wzięli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, komendanci powiatowi policji w Bełchatowie, Pabianicach, Pajęcznie, Radomsku i Wieluniu. Wśród zaproszonych na bełchatowskie obchody gości znaleźli się także parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele innych służb mundurowych. Nie zabrakło również pracowników cywilnych oraz emerytowanych policjantów.

– Cieszymy się, że możemy u nas gościć policjantów z okolicznych powiatów. Święto Policji to dzień, w którym chcemy podziękować funkcjonariuszom za ich pracę oraz trud. Dzięki temu możemy się czuć bezpiecznie. Dziękujemy za to, że są zawsze, kiedy ich potrzebujemy – podkreśla obecny na uroczystości wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

– Być policjantem to znaczy służyć innym, czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. Być policjantem to nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują, to wypełniać rotę policyjnego ślubowania, zdecydowanie reagować nawet z narażeniem życia. Policyjna służba niesie ze sobą wiele poświęcenia, determinacji, odwagi. Jednocześnie wymaga wiedzy i wysokich kompetencji. Wszysto po to, by bezwarunkowo strzec życia i zdrowia mieszkańców. Za to wszystko serdecznie Państwu dziękuję i gratuluję wzorowo wypełnianej służby – mówił podczas akademii Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Grzegorz Czubakowski.

W trakcie akademii akty mianowania na wyższe stopnie służbowe otrzymało ponad osiemdziesięciu policjantów. Natomiast dziewięciu mundurowych otrzymało odznaki „Zasłużony Policjant”. Wszystkim wyróżnionym policjantkom i policjantom gratulacje złożył Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin.

– Stoję dzisiaj przed Wami, żeby się nisko każdemu z Was pokłonić. Za to, co robicie każdego dnia zakładając mundur i niosąc pomoc drugiemu człowiekowi. Robicie to każdego dnia, każdej godziny i każdej minuty Waszej służby. Dziękuję za to serdecznie. Jednocześnie życzę, abyście z każdej służby wracali bezpieczni i zdrowi do swoich domów oraz bliskich. Jeszcze raz gratulacje – podkreślał komendant Litwin.

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, w rocznicę uchwalenia ustawy o Policji Państwowej z 1919 roku. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, przy nowelizacji ustawy o policji.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz