Home Wiadomości Serduszka dla Papieża

Serduszka dla Papieża

by admin
107 wejść

Trwają XIX Bełchatowskie Dni Papieskie, które wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską organizują parafie dekanatu bełchatowskiego. W piątek 13 października, ulicami naszego miasta przeszedł Różaniec Fatimski. Wierni wyruszyli z os. Dolnośląskiego, a konkretnie spod kościoła pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary. Zakończył się zaś pod pomnikiem św. Jana Pawła, który znajduje się w pobliży parafii pw. Narodzenia NMP przy ulicy Kościuszki. Z kolei w poniedziałek 16 października przy pomniku papieża Pola spotkały się dzieci z bełchatowskich przedszkoli i szkół. Podobnie jak w latach poprzednich udekorowały go przygotowanymi przez siebie sercami. To już tradycja Bełchatowskich Dni Papieskich. Warto przypomnieć, że dziś wieczorem mieszkańcy też spotkają się pod pomnikiem Jana Pawła II. O godz. 21:00 rozpocznie się tam  Apel Jasnogórski.

Przed nami jeszcze kilka wydarzeń w ramach XIX Bełchatowskich Dni Papieskich. 19 października wspominać będziemy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Data ta nie jest przypadkowa. Przypada wówczas 39. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki. Uroczystości w parafii NMP Nieustającej Pomocy (przy ul. ks. J. Popiełuszki 9) rozpoczną się o godz. 16:00 różańcem z księdzem Jerzym. Na godz. 16:45 zaplanowane jest złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Później, o godz. 17:00, odprawione zostanie nabożeństwo. Mszy św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy przewodniczyć będzie ks. bp Marek Marczak. Do udziału w uroczystości organizatorzy zapraszają także poczty sztandarowe szkół, związków, instytucji. 

Bełchatowskie Dni Papieskie zakończą się w niedzielę 22 października. Od godz. 8:00 przed parafią farną (ul. Kościuszki) staną cukiernicze stoiska. Będzie można zakupić na nich papieskie kremówki, które co roku cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Natomiast o godz. 11:45 bełchatowianie spotkają się przy pomniku Jana Pawła II. Delegacje złożą tam kwiaty. Kwadrans później, o godz. 12:00 w parafii farnej odprawiona zostanie msza św. w intencji mieszkańców Bełchatowa. Do udziału w tych obchodach organizatorzy zapraszają też poczty sztandarowe szkół, związków, instytucji. Na wieczór zaś, na godz. 19:00, prezydent Mariola Czechowska wspólnie z bełchatowskich parafiami zaprasza na koncert pamięci św. Jan Pawła II. Papieskie piosenki, a także wiele innych znanych religijnych pieśni zaśpiewa Chór Kantylenka ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz