Home Sport Sportowe zmagania na Dzień Niepodległości [ZDJĘCIA]

Sportowe zmagania na Dzień Niepodległości [ZDJĘCIA]

by admin
106 wejść

To była niedziela pełna biało-czerwonych sportowych emocji. A to za sprawą turnieju tenisa stołowego, jaki już po raz kolejny rozegrany został w naszym mieście z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Udział w rozgrywkach wzięło ponad 70-ciu tenisistów, najlepsi otrzymali medale, puchary i vouchery. Wszystkim dziękujemy za tak piękne wspólne uczczenie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W niedzielę 5 listopada w hali Energia zameldowało się 72 amatorów tenisa stołowego. W większości bełchatowian, ale gościliśmy także zawodników z mniejszych i większych miejscowości naszego województwa. Ale nie tylko. O zwycięstwo w Bełchatowskim Turnieju Tenisa Stołowego walczyli także sportowcy m.in. z Częstochowy, Radomska czy Łodzi. Poza tym przyjechali pingpongiści z Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Pabianic czy Nowych Krasnodębów. Wszyscy chcieli na sportowo uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Grą w tenisa stołowego uczcili niepodległość

Turniejowa rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach. O laur zwycięstwa walczyło 7 młodziczek, 16 młodzików oraz 49 seniorów. Wśród młodych dziewcząt najlepsza okazała się Lilianna Kaleta z ULKS Moszczenica. Natomiast wśród młodych chłopców zwyciężył Miłosz Zajda, reprezentant GLKS Drużbice. Jeśli chodzi o seniorów, to walkę o pierwsze miejsce stoczyli bracia – Michał i Łukasz Oracz z LKS-u Bełchatów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Michała. – Trenujemy razem w jednym klubie. Ja wiem, co brat zagra, z kolei brat wie, jakiego zagrania się ode mnie spodziewać. Można powiedzieć, że „znamy się jak łyse konie”. Dlatego też ten mecz był tak zacięty i mógł się skończyć różnie. A skończył się szczęśliwie dla mnie, z czego się niezmiernie cieszę – mówi zwycięzca turnieju w kategorii senior, Michał Oracz.

Najlepsi w każdej z kategorii otrzymali medale, a także pamiątkowe puchary i vouchery na zakup sprzętu do tenisa stołowego. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za ogrom sportowych emocji, jakich nam dostarczyli.

Bełchatowski Turniej Tenisa Stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się już po raz drugi. Podobnie, jak podczas pierwszej edycji, zorganizowała go prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska wspólnie z Miejskim Centrum Sportu oraz Ludowym Klubem Sportowym Bełchatów.

– Naszą współpracę z Ludowym Klubem Sportowym rozpoczęliśmy dwa lata temu i mogę śmiało powiedzieć, że układa się ona znakomicie. A doskonałym dowodem na to są te zawody, które z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę zawodników. Ogromnie się cieszę, że ta nasza wspólna propozycja cieszy się takim powodzeniem wśród amatorów tenisa stołowego – podkreśla Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu.

Podobnego zdania jest prezes LSK-u Bełchatów. – Jesteśmy bardzo wdzięczni miastu i pani prezydent Marioli Czechowskiej za wsparcie, jakie otrzymuje nasz klub. Bez tego organizacja turnieju nie byłaby możliwa. Cieszymy się, że ta impreza się tak pięknie rozwija i że przyjeżdżają do Bełchatowa zawodnicy z całego regionu. To wspaniała okazja do promocji naszego miasta, ale także tenisa stołowego i zdrowego stylu życia. Przy okazji możemy również przypomnieć historię naszego państwa i w ten sposób wspólnie uczcić niepodległości – dodaje Tadeusz Rozpara, prezes LKS Bełchatów.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz