Home Kultura i edukacja Honorowy Obywatel Gminy Zelów- Dariusz Mikulski

Honorowy Obywatel Gminy Zelów- Dariusz Mikulski

by admin
48 wejść

Dziś Rada Miejska w Zelowie na wniosek Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka przyznała tytuł Honorowego Obywatelstwa Gminy Zelów profesorowi sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne, waltorniście, dyrygentowi, promotorowi kultury i nauki, zelowianinowi Dariuszowi Mikulskiemu.


Uroczyste wręczenie tego tytułu nastąpi podczas koncertu Dariusza Mikulskiego wraz z orkiestrą symfoniczną, który odbędzie się 9 marca o godz. 17:00 w Domu Kultury w Zelowie.


Artysta swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w zelowskim Domu Kultury na zajęciach orkiestry dętej, by po latach występować na scenach w Polsce i zagranicą. Dariusz Mikulski obok działalności artystyczno-organizacyjnej prowadzi także działalność pedagogiczną. Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele prestiżowych nagród m.in. jako jeden z najmłodszych w historii polskiej kultury, został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis“, od Marszałka Województwa Dolnośląskiego otrzymał „Nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Kultury”, otrzymał także honorową nagrodę – Medal Akademii Muzycznej za wybitne osiągnięcia artystyczno-naukowe na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Dariusz Mikulski jest wybitnym artystą, bardzo cenionym pedagogiem oraz organizatorem życia kulturalnego w Polsce i za granicą. Możemy być dumni z jego dokonań i silnego poczucia tożsamości z rodzinnym miastem. W swoich publicznych wypowiedziach zawsze podkreśla, że Zelów jest miastem, w którym się urodził i wyrósł, przez co czuje się z nim szczególnie związany. Przyznanie Profesorowi tytułu Honorowego Obywatelstwa Gminy Zelów to świadectwo wyjątkowego uznania dla osoby o niekwestionowanych sukcesach i dużym autorytecie, która wnosi trwały i niepowtarzalny wkład w historię, rozwój, znaczenie i pozycję Gminy Zelów. To wyraz uznania dla jego nieocenionego wkładu w rozwój kultury oraz promocję naszej gminy na arenie krajowej i międzynarodowej.

źródło: UM Zelów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz