Home Kronika policyjna Obywatelskie zatrzymanie

Obywatelskie zatrzymanie

by admin
352 wejść

Ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca opla, który swoją podróż zakończył w rowie i próbował się oddalić z miejsca zdarzenia. W jego zatrzymaniu pomógł 33-letni bełchatowianin. Policja dziękuje za godną naśladowania obywatelską postawę.

Oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy opla, który w miejscowości Zawady wjechał do rowu.  Mężczyzna został zatrzymany, dzięki interwencji innego uczestnika ruchu drogowego, który zawiadomił policję oraz pilnował nietrzeźwego, gdy ten chciał się oddalić z miejsca zdarzenia. Dzięki obywatelskiej postawie mężczyzny, 32-letni mieszkaniec gminy Bełchatów odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,6 promila. Podczas kontroli dokumentów okazało się, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych oraz że jest nieprzerejestrowany. Za te wykroczenia ukarano mandatem właściciela pojazdu.

Policjanci dziękują 33-letniemu mieszkańcowi Bełchatowa, za czujność i godną naśladowania obywatelską postawą. Dzięki jego zdecydowanej reakcji, nie doszło do poważnej tragedii na drodze. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawa jazdy na 3 lata oraz wpłata 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Opisane konsekwencje są bardziej rygorystyczne wobec kierujących, którzy byli uprzednio skazani za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, dożywotni zakaz  prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10.000 złotych.

żródło: http://belchatow.policja.gov.pl

foto: pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz