Home Kronika policyjna Pójdą siedzieć za „kredyt”

Pójdą siedzieć za „kredyt”

by admin
394 wejść

Piotrkowscy policjanci zatrzymali przestępcze trio podejrzane o oszustwo kredytowe. Dwie kobiety i ich znajomy usłyszeli już zarzuty. Za takie przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na początku marca 2018 roku w biurze pośrednictwa kredytowego w Piotrkowie Trybunalskim mieszkanka miasta podpisała umowę pożyczkową. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oprócz dokumentów opiewających na kwotę 40.000 złotych, pracownica punktu podłożyła jej do podpisania dodatkową umowę. Nie uzgodniony i nie chciany przez klientkę dokument zawarty był na ponad 30.000 złotych.

Ponieważ klientka nie mogła już zaciągnąć kredytu na tak wysoką sumę, umowa na 40.000 złotych była umową partnerską zawartą ze znajomym właścicielki pośrednictwa, a duża część zaciągniętego zobowiązania miała trafić do rąk prowadzących biuro. 26-latka – jedna z nieuczciwych pracownic biura uważała, że prowizja jest dla niej za mała. Pojechała do domu klientki i zabrała jej 20.000 zł. gotówki z zaciągniętego zobowiązania.

Oszukana piotrkowianka zawiadomiła policję. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na zatrzymanie dwóch kobiet w wieku 26 i 29 lat oraz ich 31 – letniego znajomego. Przestępcze trio usłyszało zarzuty oszustwa. 26-letnia piotrkowianka dodatkowo zarzuty kradzieży.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności a za kradzież kara do 5 lat więzienia.

Cała trójka została objęta policyjnym dozorem.

Źródło teksty i zdjęcie: http://www.piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz