Home Wiadomości PILNE! Ostrzeżenie pogodowe.

PILNE! Ostrzeżenie pogodowe.

by admin
330 wejść

OSTRZEŻENIE POGODOWE STOPNIA 3 / 5 – Opady, silne porywy wiatru, burze z ulewami.

Ostrzeżenie końcowe stopnia 3 jest sumowane z ilości zjawisk pogodowych oraz ich natężenia. Stąd ostrzeżenie osiągnęło poziom 3 stopnia.

Ostrzeżenie obowiązuje na terenie powiatu Bełchatowskiego oraz Piotrkowskiego w terminie dnia 17.05.2018 godz. 10:00 do godz. 23:59.

Cieszmy się że nasze regiony zostały wręcz ” zlane ” jak się należy. Już brakowało wody w glebie, jednak w porę przyszedł ratunek od Matki Natury. Są regiony w Polsce w których do dzisiaj panuje susza. Roślinność wysycha.
Co u nas w pogodzie dnia dzisiejszego ? Dalszy ciąg deszczowej aury. Będzie padać, ale już przelotnie i z częstym charakterem konwekcyjnym. Dodatkowo z tej konwekcji mogą powstać burze a w nich naprawdę mocne ulewy, które lokalnie mogą doprowadzić do podtopień i miejskich rozlewisk. W czasie trwania burz, może pojawić się silniejszy, porywisty wiatr. Maksymalnie jego podmuchy mogą osiągnąć prędkość do 50 – 60 km/h.
Na ogół, paskudnie. Słupki rtęci maksymalnie wskażą około +16 / +17 stopni. I taka temperatura pozostanie z nami do jutra, gdyż nawet nocą nie spodziewamy się większego spadku. Minimalnie termometry wskażą około +14 / +15 stopni.

W południe barometry wskażą około 1006 hPa i popołudniem już zacznie rosnąć. Biomet oczywiście niekorzystny.

Burze oraz towarzyszące im ulewy mogą wystąpić zwłaszcza w godzinach 15:00 – 22:00

Uważajcie na siebie !

Zespół CMiOP-Bełchatów

foto: pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz