Strona domowa Kronika policyjna Zderzenie dwóch motocykli.

Zderzenie dwóch motocykli.

by admin
343 wejść

Sezon motocyklowy w pełni, co widać po ilości jednośladów na drogach powiatu. Niestety, jak pokazują wydarzenia, niektórych kierowców czasem za bardzo ponosi wyobraźnia. Policjanci apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg , o zachowanie rozwagi i ostrożności.

W sobotę, na drodze w rejonie taśmociągów w Żłobnicy ponownie doszło do zdarzenia z udziałem motocyklistów. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący motocyklami marki Kawasaki,  mijali się na łuku drogi jadąc z przeciwnych stron. Nieoficjalnie wiadomo, że chcieli sobie przybić przysłowiową „piątkę”. Niebezpieczny manewr nie udał się. Jeden z kierowców nie zapanował nad maszyną. Motocykl wpadł w drgania, zjechał na przeciwny pas ruchu i wówczas doszło do zderzenia, w wyniku którego jedna maszyna spłonęła, a druga złamała się w pół. Na szczęście motocykliści doznali jedynie niewielkich obrażeń. Obaj zostali ukarani mandatami. Sprawca kolizji, 26-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego za jej spowodowanie, natomiast 36-letni mieszkaniec Bełchatowa za brak uprawnień do kierowania motocyklami.

To nie pierwsze zdarzenie z udziałem motocyklistów, do jakiego doszło na tej drodze. Policjanci z Kleszczowa wraz z władzami gminy oraz przedstawicielami kopalni węgla brunatnego prowadzą intensywne działania zmierzające do ograniczenia brawurowej jazdy kierowców jednośladów w tym rejonie, stąd m.in. wprowadzono zmiany w oznakowaniu pionowym i poziomym.

źródło:

http://belchatow.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz