Home Wiadomości Stanowcze NIE dla ACTA2

Stanowcze NIE dla ACTA2

by admin
508 wejść

Stowarzyszenie Bełchatowianie dla Narodu zaprasza na protest, który odbędzie się w najbliższą środę – 4 lipca – o godzinie 17:30 na placu Narutowicza w Bełchatowie.

Zgromadzenie poświęcone będzie sprawie tzw. ACTA2, czyli unijnej dyrektywie o prawie autorskim na rynku cyfrowym. Szczególnie chodzi o dwa artykuły z tego dokumentu – nr 11 i 13. Ich wejście w życie, mówiąc w skrócie, spowoduje drastyczne ograniczenie przepływu informacji w internecie, a także wprowadzi cenzurę wypowiedzi które mogłyby zostać uznane za “niewłaściwe”.

Jest to kolejna, po sprawie ACTA z 2012 roku, próba Unii Europejskiej mająca na celu uderzenie w najpopularniejszy środek przepływu myśli, idei i informacji, czyli internet.

Zgromadzenie będzie miało charakter informacyjny i protestacyjny. Mamy zamiar dotrzeć z informacją o tym problemie do jak największej liczby osób, a także wyrazić nasz wyraźny sprzeciw. Na wydarzeniu gromadzącym bełchatowian wokół tej sprawy zebrało się już całkiem pokaźne grono osób zainteresowanych akcją.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz