Home Regionalne Spłonęła stodoła od uderzenia pioruna.

Spłonęła stodoła od uderzenia pioruna.

by admin
481 wejść

Tuż przed godziną 16:00 do PSK Piotrków Trybunalski wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Gąski w pow. piotrkowskim.

Na miejsce w pierwszym rzucie zadysponowano trzy jednostki okolicznych OSP. Po dojeździe pierwszego zastępu, okazało się że w ogniu stoi już cała stodoła i zagrożone są sąsiednie budynki. Dyżurny natychmiast skierował kolejne zastępy straży pożarnej, w tym również dwa zastępy z JRG Piotrków Trybunalski.

Na miejscu paliła się stodoła, która zajęła się od uderzenia pioruna zapalającego. Mieszkańcy wioski mówią o potężnym huku, który rozniósł się po okolicy. Na chwilę brakło prądu. A tuż po tym, widać było unoszący się dym z jednej z posesji. Jak mówi sam gospodarz, szczęście w nieszczęściu, że stodoła była pusta.

Znajdowały się w niej jedynie bele słomy oraz siano. Niemniej jednak, w momencie kiedy stodoła cała stała w ogniu, zagrożone były budynki gospodarcze, znajdujące się tuż obok. Strażacy szybko zorientowali się w zagrożeniu i natychmiast go wykluczyli lejąc kolejne prądy wody na zagrożone obiekty.

W tej chwili trwa dogaszanie pogorzeliska. Na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej z OSP i PSP rejonu Piotrkowa Trybunalskiego.

informacja/foto: Łuki

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz