Home Wiadomości “Odra” będzie jak nowa.

“Odra” będzie jak nowa.

by admin
444 wejść

Blisko 5 mln zł pozyskało miasto na remont budynku komunalnego przy ul. Czaplinieckiej 5, potocznie zwanego „Odrą”. Wymiana stolarki, remont instalacji, modernizacja oświetlenia – to tylko część planowanych robót.

Należący do miasta blok przy Czaplinieckiej 5, to jeden z dawnych robotniczych hoteli. Ponad 9 mln 200 tys. zł – z czego prawie 4 mln 900 tys. zł to unijna dotacja, a ponad 4 mln 300 tys. zł z kasy miasta – pozwoli na jego kompleksową termomodernizację i poprawi komfort mieszkania 102 rodzin. Unijne pieniądze, jakie Bełchatów pozyskał, pochodzą z programu gospodarka niskoemisyjna i związane są z proekologicznymi działaniami miasta. W budynku mają być więc zastosowane nowoczesne rozwiązania, aby zmniejszyć zużycie energii i ograniczyć jej strat. Mowa m.in. zastosowaniu pomp ciepła i rekuperatorów czy wymianie obecnych świetlówek na oprawy ledowe.

Czas na remont „Odry” magistrat ma do końca 2020 roku. Ale przetarg planuje ogłosić jeszcze w tym roku, bo zakres robót jest spory. Planowa jest wymiana okien oraz drzwi, termomodernizacja stropodachu, modernizacja instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania i wodnej. W częściach wspólnych budynku ma być remontowane oświetlenie, zostanie też zamontowane oświetlenie awaryjne. Do wszystkich lokali w budynku zostanie  doprowadzona instalacja gazowa, a w mieszkalnych podłączona zostanie także kuchnia gazowa. Wymiana wodomierzy i wykonanie instalacji do cyfrowego odbioru telewizji – to kolejne prace.

W sumie w budynkach komunalnych miasto ma 655 lokali. Oprócz ,,Odry” to m.in. byłe hotele robotnicze ,,Wisła” i ,,Felek”, który był termomodernizowany w ubiegłym roku oraz bloki 100, 100a i 100b przy ul. Czaplinieckiej. Miasto ma także mieszkania komunalne w budynkach należących do wspólnot mieszkaniowych. W sumie na koniec roku 2017 w miejskich zasobach były 2 234 mieszkania. Ich liczba zmienia się, bo wielu mieszkańców korzysta z możliwości wykupu.

źródło: belchatow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz