Home Wiadomości XX Sympozjum Naukowo-Techniczne ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2018

XX Sympozjum Naukowo-Techniczne ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2018

by admin
450 wejść

3-5 września eksperci dyskutować będą o kierunkach rozwoju polskiej energetyki, poruszą najważniejsze zagadnienia związane z perspektywami i wyzwaniami, przed jakimi stoi branża w kontekście zarówno efektywności produkcji, jak i oddziaływania na środowisko, w tym m.in. miksu paliwowo-energetycznego, pakietu klimatycznego czy rozwoju OZE.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Ministerstwo Energii, Urząd Regulacji Energetyki, NFOŚiGW, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau oraz Powiat Bełchatowski.

W tegorocznym Sympozjum bierze udział blisko 800 uczestników – przedstawicieli polskich i zagranicznych firm z branży energetycznej oraz ośrodków badawczych i naukowych. Odbędzie się dziesięć paneli tematycznych i trzy debaty, podczas których eksperci poruszą najważniejsze zagadnienia związane z rozwojem branży. Głównym punktem obrad będzie Forum Energetyczne, gdzie zaproszeni goście dyskutować mają nad kierunkami rozwoju polskiej energetyki. Swoje zdanie będą mogli wyrazić wszyscy uczestnicy Sympozjum, którzy poprzez głosowanie odpowiedzą na pytanie: czy zostajemy przy węglu, rozwijamy OZE, decydujemy się na atom, zwiększamy udział gazu czy też stawiamy na energetykę rozproszoną?

W części wystawienniczej zaprezentuje się blisko 80 wystawców. W programie przewidziane są wycieczki techniczne: zwiedzanie bloku 858 MW w Elektrowni Bełchatów czy wizyta w KWB Bełchatów. Punktem kulminacyjnym będzie wieczorna Gala Energetyki, podczas której wręczone zostaną branżowe nagrody: Klucz Sukcesu, Przyjaciel Redakcji oraz jubileuszowe nagrody Wydawnictwa BMP. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Blue Cafe.

Sympozjum Naukowo-Techniczne ENERGETYKA BEŁCHATÓW to najważniejsze w kraju wydarzenie branży energetycznej i ciepłowniczej. Określane jest mianem „polskiego Power-Gen”. Jego organizatorem jest BMP, wydawca branżowych czasopism, m.in. „Energetyki Cieplnej i Zawodowej”, oraz portali (m.in. kierunekENERGETYKA.pl). W tym roku BMP obchodzi jubileusz 25-lecia działalności.

Honorowym Gospodarzem i Współorganizatorem Sympozjum jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, lider krajowego rynku energii oraz jedna z największych firm sektora energetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej, który ma swoją sedzibę w Bełchatowie, gdzie funkcjonuje największa w Europie konwencjonalna elektrownia węglowa zasilana węglem brunatnym.

źródło: http://www.kierunekenergetyka.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz