Home Kronika policyjna Nie żyje 60-letnia rowerzystka. Kierowca BMW miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

Nie żyje 60-letnia rowerzystka. Kierowca BMW miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

by admin
468 wejść

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 11.00 w miejscowości Janówka, pomiędzy Chabielicami a Rogowcem.

Kierujący samochodem osobowym marki BMW, jadący w stronę Rogowca nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania koparko-ładowarki, uderzył w jej tył, po czym potrącił jadącą w przeciwnym kierunku 60-letnią rowerzystkę. W wyniku zdarzenia koparko-ładowarka zjechała do lasu natomiast BMW z impetem uderzyło w rowerzystkę.

Niestety mimo długiej reanimacji kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierowca początkowo odmówił poddaniu się badania alkomatem, w związku z czym został przewieziony do szpitala celem pobrania próbki krwi.Jak się okazało kierowca jak i pasażer jadący BMW , byli kompletnie pijani, gdyż badanie wykazało u tego pierwszego aż 1.5 promila zawartości alkoholu.

Kierowca koparko-ładowarki był trzeżwy. Droga w obu kierunkach była zablokowana do g.16.00. Na miejsce został zadysponowany zespół Lotniczego pogotowia Ratunkowego, 3 jednostki straży pożarnej, dwie karetki pogotowia oraz dwie załogi Policji.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz