Home Kronika policyjna 17-latek nie żyje. Jego kolega walczy o życie.

17-latek nie żyje. Jego kolega walczy o życie.

by admin
512 wejść

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w nocy z 13 na 14 września w miejscowości Granice, gmina Masłowice. Żaden z czterech mężczyzn podróżujących oplem nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Według wstępnych ustaleń kierujący oplem tigra, jadąc w kierunku Przedborza nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i doprowadził do wywrócenia pojazdu na dach. Pomoc wezwał jeden z uczestników wypadku. Na miejscu zdarzenia, mimo podjętej próby nie udało się uratować 17 – letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego.

Ponadto, z rozległymi obrażeniami ciała do radomszczańskiego szpitala został przewieziony 16 – latek. Pozostali uczestnicy wypadku to osoby w wieku 18 i 28 lat. Tylko najstarszy z mężczyzn nie odniósł obrażeń ciała. Policjanci na miejscu zbadali stan trzeźwości dorosłych a od niepełnoletnich została pobrana krew do badań. Okazało się, 28 – letni przedborzanin ma w organizmie 0,9 promila alkoholu a 18 – latek ponad promil.

Zgodnie z decyzją prokuratora nadzorującego czynności na miejscu wypadku ciało denata zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium celem wykonania badań. Podczas oględzin miejsca zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady, w tym osmologiczne, wykonali szkic miejsca oraz ustalili świadków zdarzenia. Teraz śledczy ustalają przebieg wypadku a w szczególności kto kierował osobówką.

http://www.radomsko.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz