Home Wiadomości Nadciąga tornado. Ostrzeżenie CMiOP Bełchatów.

Nadciąga tornado. Ostrzeżenie CMiOP Bełchatów.

by admin
421 wejść

Godzina 23.00

W regionie oraz w samym mieście można zauważyć tak jak by ciszę zapowiadającą burzę. Po pierwszych obfitych opadach deszczu wystąpiły lokalne trudności w ciągu ruchu drogowego oraz podtopienia. Na wschodnim sektorze powiatu, w miejscowości Korczew, częściowo nie działa zasilanie linii energetycznych. To spowodowało między innymi brak oświetlenia ulicznego oraz nie działający przekaźnik sieci internetu.

W tej chwili cisza, spokój. Zupełnie gdyby nigdy nic. Ale czekamy. Kiedy “oko” ośrodka niżowego znajdzie się już na wschód od nas, wtedy pojawią się zapowiadane potocznie ” wichury”.

Godzina 02.00

Na terenie powiatu do godziny 02:00 nie wydarzyło się nic, co mogło by wzbudzić jakiś niepokój. Sytuacja jest rozwojowa. W tej chwili obserwujemy nieznaczny wzrost porywów wiatru które nie pokrywają się jednak z wydanymi ostrzeżeniami.

Godzina 03.00

Tuż przed godziną 03:00 do regionu Bełchatowskiego dotarła pierwsza fala silnych porywów wiatru na którą nasz zespół tak długo czekał. Opóźnienie w prognozie jest dość spore, ale zaczyna się sprawdzać. Chwilami porywy wiatru są dość pokaźne i niebezpieczne.

Miejmy nadzieję że silniejszych nie będzie, chociaż kto wie, jak zachowa się Matka Natura. W tej chwili grupa stacjonuje na południowej części powiatu i analizuje sytuację oraz jej rozwój.
Nie wiemy czy pojawiły się już jakieś przerwy w dostawach energii elektrycznej. Załogi straży pożarnej, póki co spokojnie śpią. Nie odnotowano do chwili obecnej żadnych działań związanych z istniejącą aurą.

Przypominamy, opóźnienie jest spore i różne rzeczy mogą się jeszcze wydarzyć. Mamy jednak cichą nadzieję że się szybko uspokoi.

Godzina 04.00

Mamy pierwszy wyjazd jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej do powalonego drzewa na terenie powiatu Bełchatowskiego. Jeżeli chodzi o samą aurę, wieje i wiać będzie. Do tego chwilami może mocno padać. Fala najmocniejszych porywów wiatru, jest już prawdopodobnie za nami. Tego jednak nie możemy do końca wykluczyć że jakaś nieprzyjemna niespodzianka jeszcze nas spotka.

Odnotowuje się również pierwsze, większe braki w dostawie energii elektrycznej. Te występują póki co punktowo od pojedynczych stacji zasilania.

Tak więc, uważajcie na siebie. Poranek tuż tuż. Wielu z Was będzie w drodze do pracy. Zachowajcie maksymalną czujność uważając szczególnie na możliwe spadające gałęzie.

informacja – Centrum Monitoringu i Ostrzeżeń Pogodowych/pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz