Home Sport PGE SKRA Bełchatów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

PGE SKRA Bełchatów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

by admin
388 wejść

Rok 2018 jest ważny dla Polski ze względu na obchody stulecia odzyskania niepodległości. Również PGE Skra Bełchatów chce włączyć się w tę wyjątkową celebrację. Od soboty do końca roku w naszych kanałach społecznościowych będzie można poznać sto najciekawszych historycznych faktów z naszego regionu i nie tylko.

W tym roku wiele wydarzeń i imprez łączy swoje inicjatywy z okazją obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inspiracją dla wspólnego świętowania są wartości szczególnie ważne dla Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.

PGE Skra również nie przechodzi obok tak wielkiego wydarzenia. Już podczas cyklicznego konkursu “Gdzie ja, tam PGE Skra” wyjątkowo prosiliśmy uczestników o przesyłanie wakacyjnych zdjęć nie tylko z żółto-czarnymi barwami klubu, ale również z motywem patriotycznym. Byliśmy dumni, że napłynęło do nas wiele zgłoszeń z całego świata z biało-czerwonymi koszulkami, szalikami czy flagami, a najoryginalniejsze zostały nagrodzone.

To jednak nie wszystko. Jako jeden z najbardziej utytułowanych klubów w województwie łódzkim postanowiliśmy przybliżyć kibicom najważniejsze historyczne wydarzenia i ciekawostki sportowe. Akcję nazwaliśmy “100 na 100”, ponieważ na stulecie niepodległości kraju chcemy opublikować sto faktów z historii polskiego sportu. Pomoże nam w tym dr Rafał Jung z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.

W 2018 roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. PGE Skra Bełchatów przyłącza się do tych obchodów poprzez zaprezentowanie znanych i mniej znanych faktów z historii polskiego sportu oraz siatkówki. Stanowią one integralną część wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę, historią II Rzeczpospolitej oraz tragicznym czasem II wojny światowej. Tworzą ważną tradycję dla naszego kraju, regionu, miasta i klubu… – mówi dr Rafał Jung.

Odzyskanie przez Polskę niepodległości to jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii naszego kraju. Jako siatkarski mistrz kraju nie mogliśmy przejść obok obojętnie wobec jego setnej rocznicy. Tym bardziej, że przez ostatni wiek sport był niezwykle ważnym elementem życia Polaków. Odnosiliśmy ogromne sukcesy, a o niektórych kibice być może nawet nie wiedzą. Również Bełchatów i województwo łódzkie ma się czym poszczycić, dlatego jestem przekonany, że nasza akcja podniesie świadomość kibiców – mówi Konrad Piechocki, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów.

Czy wiesz, że Polacy uczestniczyli w igrzyskach olimpijskich przed I wojną światową? Lub że Wielkie Igrzyska Olimpijskie odbyły się również w Łodzi? A kiedy i gdzie rozegrano pierwszy mecz piłkarski? Tych oraz dziesiątek innych ciekawych informacji będzie można dowiedzieć się z akcji “100 na 100”.

Zapraszamy do śledzenia naszych klubowych kont na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie już od soboty, 22 września. Cześć i chwała bohaterom!

źródło: skra.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz