Home Kronika policyjna Przyznał się do zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie.

Przyznał się do zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie.

by admin
2,8K wejść

Bełchatowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo 27-letniego mężczyzny. Bardzo intensywnie prowadzone działania kryminalnych oraz zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie 51-latkowi zarzutu zabójstwa. Policja i prokuratura będą wnioskowały o aresztowanie mężczyzny, który przyznał się już do zarzucanego mu czynu.

Od sobotniego popołudnia, tj. od 29 września 2018 roku, kiedy to w Parku Olszewskich w Bełchatowie ujawniono zwłoki ugodzonego nożem mężczyzny, trwały bardzo intensywne czynności związane z ustaleniem okoliczności tej śmierci.

Dzięki zaangażowaniu i profesjonalnemu działaniu policjantów kryminalnych i śledczych, jeszcze tego samego dnia do wyjaśnienia sprawy zatrzymano pierwszą osobę. Był nim 53-letni mężczyzna. Kolejne godziny intensywnej pracy operacyjnej doprowadziły do zatrzymania dwóch następnych mężczyzn w wieku 35 i 36 lat.

Zbierany skrupulatnie materiał dowodowy, analiza informacji i ustaleń oraz kolejne przesłuchania świadków dawały nowe punkty odniesienia w sprawie. Przełom nastąpił w niedzielny poranek. Około godz. 10.00 w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Bełchatowa, funkcjonariusze  zatrzymali 51-letniego bezdomnego.

Kiedy policjanci ujawnili przy nim scyzoryk ze śladami krwi, było już prawie pewne, że zatrzymany to poszukiwany zabójca 27-latka z Parku Olszewskich. 51-latek  przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Podejrzany o zabójstwo 51-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Ziutka 18 listopada 2018 - 09:00

Zabił i teraz posiedzi w ciepełku, dostanie czyste ubranie i jeszcze jedzenie. Dobre wyjście z bezdomności. Nic nie traci.

Reply

dodaj komentarz