Home Regionalne 100 ton nielegalnych śmieci. [FILM]

100 ton nielegalnych śmieci. [FILM]

by admin
415 wejść

Bardzo dobre rozpoznanie i natychmiastowa reakcja piotrkowskich dzielnicowych doprowadziła policjantów do nielegalnego składowiska śmieci. 3 października 2018 roku we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze zatrzymali 5 samochodów wypełnionych ponad 100 tonami odpadów, które miały być zrzucone do wyrobiska żwirowni w Lewkówce, gmina Moszczenica.

Część śmieci pochodząca z wcześniejszych transportów trafiła już na teren żwirowni i tam została przysypana ziemią. Do sprawy zostało zatrzymanych 6 mężczyzn, którzy mogą mieć związek z nielegalnym procederem.

Kolejne tony śmieci trafiłyby do wyrobisk żwirowni w powiecie piotrkowskim. Tak jednak się nie stało. 3 października 2018 roku około godziny 4.00 piotrkowscy dzielnicowi pojechali na teren żwirowni w Lewkówce, gmina Moszczenica. W wyrobiskach ziemi stały zaparkowane samochody ciężarowe wypełnione po brzegi odpadami niewiadomego pochodzenia a także koparki.

Na widok sygnałów świetlnych radiowozu, kierowcy zaparkowanych pojazdów wyłączyli światła ciężarówek i zaczęli uciekać, pozostawiając samochody. 4 mężczyzn zostało zatrzymanych na miejscu zdarzenia. Okazało się, że przywieźli oni prawdopodobnie odpady komunalne, które wysypywali do wyrobisk a operatorzy koparek natychmiast je zasypywali.

Już po kilku godzinach do policyjnej celi trafiło kolejnych dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z przestępczym procederem. O sprawie powiadomiono służby ochrony środowiska oraz instytucje odpowiedzialne za zabezpieczenie tych odpadów  Na podstawie zebranego materiału dowodowego pięciu podejrzewanych usłyszało prokuratorskie zarzuty nieodpowiedniego postępowania z substancjami zagrażającymi ludziom i środowisku.  

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest bardzo rozwojowa.

źródło: piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz