Home Kronika policyjna Dwie ofiary śmiertelne w wypadku drogowym.

Dwie ofiary śmiertelne w wypadku drogowym.

by admin
412 wejść

Policjanci pod nadzorem radomszczańskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego do jakiego doszło 7 października 2018 roku, po godzinie 18.00 w miejscowości Łowicz, gmina Kobiele Wielkie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że skoda którą kierował 68 -letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie wyjeżdżając z drogi podporządkowanej została uderzona przez audi za kierownicą, której znajdował się 31- letni mężczyzna. Obie osobówki znalazły się w przydrożnym rowie. Na pomoc pośpieszyli inni kierowcy. Niestety, dwie osoby podróżujące fabią zginęły na miejscu.

Zgodnie z decyzją prokuratora, ciało 55 – letniej pasażerki skody jak i ciało kierowcy zostały zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium celem wykonania szczegółowych badań. Do szpitala został przewieziony kierowca audi, po udzieleniu pomocy opuścił placówkę medyczną. 31 – letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego był trzeźwy.

Policjanci na miejscu zdarzenia przesłuchali świadków, sporządzili dokumentację fotograficzną, wykonali opis oraz liczne pomiary pozwalające biegłym sądowym z zakresu ruchu drogowego na odtworzenie przebiegu wypadku.

Apelujemy do kierowców oraz pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie obowiązujących przepisów. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość oraz lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

źródło: radomsko.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Bełchatowianin 29 grudnia 2018 - 22:32

“Apelujemy do kierowców oraz pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie obowiązujących przepisów. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość oraz lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.”
Akurat tutaj zbyt wolna jazda okazała się zgubna. Gdyby kierowca jechał szybciej musiałby być silą rzecz zmuszony do większego skupienia na drodze i zauważyłby że wyjeżdża z drogi podporządkowanej i nie wyjechałby na niezauważone skrzyżowanie… Niestety 99% osób piszących że nadmierna szybkość jest powodem takich zdarzeń nie ma pojęcia co pisze. Sam kierując samochodem ładnych parę lat do sytuacji “krytycznych” dochodziło najczęściej przy jeździe wolnej i kiedy człowiek się “rozleniwia” za kierownicą, bo wszystko mu się wydaje że ma pod kontrolą. A właśnie tak nie jest! Rozwaga, ostrożność, przestrzeganie przepisów – dobrze. Wszystko się zgadza, ale żeby być świadomym kierowcą trzeba jeszcze mieć predyspozycje psychofizyczne podczas rozpoczynania KAŻDEJ podroży (nie tylko jak odbieramy prawo jazdy) Bo możemy zabić nie tylko siebie ale też innych na drodze przez swoje roztargnienie.

Reply

dodaj komentarz