Home Sport SKRA przegrała u siebie z Indykpolem.

SKRA przegrała u siebie z Indykpolem.

by admin
368 wejść

PGE Skra Bełchatów przegrała w hali Energia z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3

To nie był dobry dzień dla siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Mistrzowie Polski przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3 i jest to pierwszy mecz w tym sezonie, kiedy bełchatowianie nie zdobyli punktów.

PGE Skra rozpoczęła spotkanie bez Mariusza Wlazłego, którego trener Roberto Piazza oddelegował do kwadratu dla rezerwowych, by atakujący nabrał sił na kolejne mecze sezonu. Renee Teppan, który zastąpił kapitana mistrzów Polski, nie radził sobie jednak tak dobrze w ataku i to Indykpol AZS rozpoczął od prowadzenia. Co prawda w końcówce PGE Skra ruszyła jeszcze do ataku, a dzięki dobrym atakom m.in. Milana Ebadipoura oraz Artura Szalpuka przewaga rywali została zniwelowana. Co więcej, po dobrej zagrywce Teppana i skutecznej kontrze wykorzystanej przez Jakuba Kochanowskiego, PGE Skra wyrównała na 24:24. Niestety ostatnie słowo należało do Indykpolu AZS, a po skutecznym bloku olsztynianie wygrali 26:24 i wyszli na prowadzenie 1:0.

Olsztynianie kontynuowali bardzo dobrą grę również w drugim secie. Choć dzięki dobrej zagrywce Karola Kłosa PGE Skra wyszła na prowadzenie 8:7, to dalej Indykpol AZS wiódł prym. Trener Piazza zdecydował się na zmianę – Teppana zastąpił Wlazły. Przyjezdni doskonale grali w polu serwisowym, a prawdziwy popis dał Jan Hadrava, który w końcówce trzykrotnie zaserwował nie do odbioru. To była recepta na wygraną 25:17.

PGE Skra nie mogła się odnaleźć przy tak dobrej grze Indykpolu AZS. Olsztynianie dość szybko zbudowali przewagę i kontrolowali wynik spotkania. Wciąż posyłali świetne zagrywki, z którymi mistrzowie Polski mieli spore problemy. Do tego doszedł dobry blok i widać było, że goście dążą do pewnego zwycięstwa. Niestety tym razem PGE Skra nie zdołała rywalizować z Indykpolem AZS i przegrała 0:3.

Kolejny mecz PGE Skra rozegra 3 listopada z Jastrzębskim Węglem.

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 0:3
Sety: 24:26, 17:25, 22:25
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Teppan, Szalpuk, Kochanowski, Piechocki (libero) oraz Wlazły, Orczyk, Katić
Indykpol AZS: Woicki, Lux, Zniszczoł, Hadrava, Kapelus, Warda, Żurek (libero) oraz Kańczok, Kalinin, Zabłocki

źródło: skra.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz