Home Sport Marta Mysur z trzema medalami i pucharem Europy.

Marta Mysur z trzema medalami i pucharem Europy.

by admin
411 wejść

W dniach od 26 do 28 października  2018 roku w Rumuńskim Sybin odbył się IX Puchar Europy Seniorów w Taekwon-do. Na matach rywalizowało 538 zawodników reprezentujących 27 państw.

Zawodnicy zmagali się w konkurencji układów oraz walk zarówno indywidualnych jak i drużynowych. W turnieju w barwach biało-czerwonych wystartowała Marta Mysur. Na co dzień policjantka z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi.  Marta sięgnęła indywidualnie po najwyższe trofeum zdobywając złoty medal w konkurencji indywidualnych układów mistrzowskich IV-VI Dan

. Dodatkowo zawodniczka zdobyła jeszcze srebrny medal w układach drużynowych oraz srebrny medal w drużynowych walkach. Zmagania o najwyższe trofeum starego kontynentu to w tym sezonie ostatni tak duży sprawdzian zawodniczki przed zbliżającymi się już w kwietniu 2019 roku Mistrzostwami Świata w Niemczech. Teraz przed nią zawody krajowe, które na początku 2019 roku zweryfikują dokładny skład kadry narodowej.

Jak wspomina Marta: cały czas należy się doskonalić i ciężko pracować zarówno jako trener jak i zawodnik. Mimo wielu osiągnięć ciągle jest coś do poprawienia i coś do wypracowania, albo zmiany i nauczenia na nowo. Jestem bardzo szczęśliwa, że właśnie poprzez ciężką pracę osiągnęłam tak ogromny sukces zwłaszcza w konkurencji technicznej. Dziękuję także trenerom, całej drużynie oraz moim zawodnikom, którzy bardzo wspierają mnie przy każdym wejściu na matę. 

Marta nie zwalnia tempa. Warto podkreślić także, że oprócz taekwon-do na początku października 2018r. zaliczyła swój debiut w kickboxingu. Na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu we Wrocławiu wywalczyła w formule pointfighting i kicklight w kat. -60 kg dwa złote medale i brązowy krążek w formule K1 w kat. -60 kg.

źródło: http://www.lodzka.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz