Home Regionalne Pożar w lakierni w Wieltonie.

Pożar w lakierni w Wieltonie.

by admin
499 wejść

W zakładzie nr 1 Wielton w Wieluniu przy ulicy Fabrycznej paliła się lakiernia. Pożar wybuchł w godzinach porannych jednak po południu został ugaszony.

Lakiernia Wielton spłonęła doszczętnie

Jak podaje Dziennik Łódzki w akcji gaśniczej brało udział 21 zastępów straży pożarnej. Pracownicy ewakuowali się jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Nikt nie został ranny.

Ogień zajął halę nowoczesnej lakierni. Jak mówią pracownicy pożar wybuchł w jednej z kabin lakierniczych i osiągnął wysokość ok. 5 metrów. Ze względu na materiały łatwopalne istniało niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się pożaru a nawet mogło dojść do wybuchu. Pożar nie dotarł do magazynu, gdzie znajdowały się lakiery i rozpuszczalniki, bo wówczas mogło być bardzo niebezpiecznie. Nad zakładem unosiły się kłęby czarnego dymu, które było widać z odległości kilku kilometrów. Strażacy długo nie mogli wejść do środka, gdyż gęsty dym uniemożliwiał jakąkolwiek widoczność, a rozgrzana stalowa konstrukcja w każdym momencie mogła się zawalić.

Strażaków z Wielunia i okolic wspomagały jednostki z Wieruszowa, Pajęczna i komendy wojewódzkiej PSP.

Wielton S.A. powstał w 1996 roku. Dziś jest największym w Polsce producentem naczep, przyczep i zabudów do ciężarówek. Pod względem sprzedaży Wielton zajmuje w Polsce trzecie miejsce.

Pożar w fabryce wywołał również panikę wśród inwestorów. Media ekonomiczne donoszą, że w kilka godzin na sprzedaż wystawiono papiery za ponad 700 tys. zł. Akcje, największego producenta naczep oraz przyczep w Polsce, tracą na wartości około 7 proc.

Jak czytamy w ostatnim komunikacie producenta: – Zmniejszone moce produkcyjne zostaną w pełni uzupełnione w ramach mocy produkcyjnych pozostałych dostępnych dwóch lakierni Spółki w Wieluniu, w tym nowoczesnej lakierni znajdującej się w Zakładzie nr 2 oraz usługami zewnętrznych kooperantów, z którymi Spółka stale współpracuje. W ocenie Zarządu, Spółka jest w stanie zapewnić moce produkcyjne niezbędne do zaspokojenia bieżących potrzeb związanych z realizacją zleceń. 

źródło: www.4trucks.pl   foto: www.facebook.com/IPPwielun

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz