Home Edukacja Remont sali gimnastycznej w “Piątce”

Remont sali gimnastycznej w “Piątce”

by admin
9 wejść

Trwa kompleksowy remont sali gimnastycznej w „Piątce”. Stary parkiet zastąpi nowa podłoga sprężynująca, ściany zostaną odnowione, a sprzęt sportowy wymieniony. Wszystko ma być gotowe na początku października.

Można powiedzieć, że w ciągu kilku miesięcy sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 5 zmieni się nie do poznania. Właśnie trwa jej kompleksowy remont. ekipy uwijają się jak w ukropie, bo też i pracy przed nimi sporo. W ramach inwestycji wymienią bowiem instalacje oraz stolarkę drzwiową.

Wszystkie roboty związane z modernizacją sali gimnastycznej w SP nr 5 mają się zakończyć na początku października. Koszt tej dużej inwestycji to nieco ponad milion złotych. 285 tys. zł to dofinansowanie z budżetu województwa łódzkiego. Reszta to środki miejskie.

Poza tym oprócz odnowienia ścian, zmieni się również podłoga. Zamiast dotychczasowego parkietu będzie tam nowoczesna podłoga sportowa. Będzie ona powierzchniowo i punktowo sprężysta. Dzięki zastosowanej w niej technologii, ćwiczące dzieci będą mniej narażone na kontuzję, a ich stawy i mięśnie będą lepiej chronione. Na tym jednak nie koniec. W ramach inwestycji na sali pojawi się także nowy sprzęt sportowy. Chodzi tutaj m.in. o tablice i kosze do koszykówki czy drabinki na ścianach.

Źródło: UM Bełchatów 

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz