Home Wiadomości 38 ton żywności dla 3 tysięcy Bełchatowian.

38 ton żywności dla 3 tysięcy Bełchatowian.

by admin
423 wejść

W sumie 38 ton produktów z Banku Żywności w Łodzi trafi w listopadzie do około 3 tys. bełchatowian. To już kolejna edycja programu pomocy żywnościowej dla osób najbardziej potrzebujących.

Stowarzyszenie Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bełchatowie oraz magistratem pozyskało z Banku Żywności im. M. Edelmana w Łodzi ok. 38 ton żywności.

W listopadzie do Bełchatowa dotarły dwa transporty z żywnością. Przez cały tydzień, od 26 listopada do 3 grudnia, trwać będzie wydawanie paczek tym, którzy do programu wcześniej się zakwalifikowali. Przekazywanie mieszkańcom artykułów spożywczych odbywa się bezpłatnie.

To już kolejna edycja programu pomocy żywnościowej. Do końca jej realizacji spodziewamy się jeszcze kilku transportów.

Do każdego z potrzebujących trafi w sumie ok. 50 kilogramów różnych produktów, w tym m.in. artkuły sypkie (mąka, cukier), makaron jajeczny i bezglutenowy, kasza gryczana, ryż, olej, mięsne i warzywne konserwy, pasztety, buraczki, kabanosy wieprzowe, miód nektarowy wielokwiatowy. Nie zabraknie też mleka, żółtego sera, powideł czy herbatników. Są to produkty najpotrzebniejsze i – co ważne – wszystkie wysokiej jakości. W tej edycji programu wśród artykułów spożywczych po raz pierwszy znalazły się gołąbki.

pomocy żywnościowej korzystają osoby samotne, których dochód (na dzień kwalifikowalności) nie przekroczył 1402 zł oraz rodziny z dochodem nieprzekraczającym 1056 zł na osobę. W sumie do bieżącej edycji programu zakwalifikowano ok. 3 tys. osób najbardziej potrzebujących.

Przygotowaniem listy uczestników upoważnionych do skorzystania z takiej formy pomocy, a także rozładunkiem i wydawaniem produktów spożywczych, wzorem lat ubiegłych, zajmują się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot. Niezmiennie też za transport produktów z łódzkiej siedziby do bełchatowskiego punktu wydawania paczek finansowo i organizacyjnie odpowiedzialne jest miasto.

źródło: http://belchatow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz