Home Kronika policyjna 3 promile za 2000 zł. Chciał dać łapówkę.

3 promile za 2000 zł. Chciał dać łapówkę.

by admin
381 wejść

58 – letni mieszkaniec gminy Kamieńsk, który kierował pojazdem mając w organizmie 3 promile alkoholu podczas wykonywania czynności z jego udziałem obiecał wręczyć policjantom 2 tysiące złotych, w zamian za odstąpienie od zatrzymania go. Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło popołudniu 9 grudnia 2018 roku. Dyżurny Policji otrzymał informację, że przy drodze relacji Bełchatów – Kamieńsk został ujęty nietrzeźwy kierujący fordem.

Chwilę później patrol policyjny z Komisariatu Policji w Kamieńsku potwierdził treść zgłoszenia. Jeden ze świadków jechał za fordem a gdy ten się zatrzymał, zabrał kluczyki od pojazdu i powiadomił policję. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 58- letni mieszkaniec gminy Kamieńsk miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Mężczyzna ten nalegał aby funkcjonariusze wypuścili go i zapomnieli o całej sprawie. W zamian za to obiecywał pieniądze. W związku z powyższym został poinformowany, że popełnił kolejne przestępstwo. 58 – latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Następnego dnia, podczas rozmowy z policjantami przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale też za próbę wręczenia łapówki, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

polo 11 grudnia 2018 - 19:25

Źle zrobił. Za dwa tys. miałby jeszcze sporo do wypicia. A tak to piorun w bąbki strzelił…

Reply

dodaj komentarz