Home Wiadomości Grunt na medal. Atrakcyjne tereny inwestycyjne w Bełchatowie.

Grunt na medal. Atrakcyjne tereny inwestycyjne w Bełchatowie.

by admin
406 wejść

Teren przy ul. Kwiatkowskiego został uznany za jeden z najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie w Polsce. Bełchatów znalazł się w gronie szesnastu laureatów prestiżowego konkursu „Grunt na medal”, co może zachęcić inwestorów do ulokowania swojego biznesu właśnie tu.

Już po raz ósmy Polska Agencja Inwestycji i Handlu wspólnie z urzędami marszałkowskimi oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora zorganizowały konkurs „Grunt na medal”. W szranki o tytuł najbardziej atrakcyjnej działki produkcyjnej, a tym samym o uwagę zagranicznych inwestorów stanęło w sumie 81 gmin, które zaprezentowały łącznie 103 oferty, z czego 64 nowe, które wzbogacą aktualną bazę PAIH. Statystyki agencji pokazują, że już ponad połowa z dotychczasowych zwycięzców konkursu zyskała inwestora. Łącznie 70 z 112 dotychczasowych laureatów udało się finalnie zagospodarować teren.

– Ta nagroda otwiera nowe możliwości, co sankcjonuje naszą inicjatywę. Staranne przygotowanie i profesjonalizm symulowanych rozmów z inwestorami, które ocenialiśmy, pozwala nam wierzyć, że podczas realnej wizyty delegacji zza granicy, gmina zrobi wszystko co w swojej mocy, aby merytorycznie i przekonująco przedstawić walory oferty lokalizacyjnej. W ten sposób reprezentuje bowiem interes całej Polski – mówi Tomasz Pisula, prezes PAIH S.A.

Dzięki wyróżnieniu w ramach konkursu bełchatowskie tereny inwestycyjne zyskają pierwszeństwo w prezentacji przed potencjalnymi inwestorami, których na co dzień obsługuje PAIH. Oznacza to nie tylko promocję, ale także większą szansę na przyciągnięcie wartościowych projektów inwestycyjnych do gminy. Ponadto Bełchatów może używać logo „Grunt na medal” we wszystkich materiałach promocyjnych.

Rozwój gospodarczy to jeden z priorytetów dla władz Bełchatowa. Miasto stawia na odpowiedzialne budowanie gospodarki, wspiera lokalne inicjatywy i ciekawe pomysły mieszkańców. Wprowadzone zostały chociażby zwolnienia i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy zapewnią nowe miejsca pracy, poza tym cały obszar miasta objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego, co z pewnością ułatwia podjęcie decyzji o zainwestowaniu.

Wszystkie te działania docenia nie tylko PAIH, z którą Bełchatów współpracuje od marca b.r.. Podejście miasta do potencjalnych inwestorów zaowocowało w ostatnich miesiącach kilkoma wyróżnieniami, m.in. Eco-MiastoGmina na 5! czy Samorząd Przyjazny Firmom.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz