Home Kronika policyjna Cegłą w okno.

Cegłą w okno.

by admin
412 wejść

Bełchatowscy policjanci zatrzymali 23-latka, który z zemsty wybił szybę okienną. Chociaż wandal zbiegł z miejsca zdarzenia, jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 10 grudnia 2018 r. o godz. 21.20 w centrum Bełchatowa. Mieszkaniec kamienicy, który rozmawiał z kolegą przy otwartych drzwiach swojego mieszkania został poproszony przez schodzących z góry mężczyzn o wodę. Kiedy im odmówił, po chwili ktoś wybił szyby w oknie jego mieszkania za pomocą cegieł.

Właściciel mieszkania wybiegł na zewnątrz i rozpoznał wandali. Przestępcy zdołali jednak uciec. Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci namierzyli jednego z wandali dwie ulice dalej. To dobrze znany bełchatowskim stróżom prawa 23-latek.

Był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Straty, jakie wyrządził oszacowano na ponad 1000 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia. Zatrzymanie drugiego z wandali jest kwestią czasu.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz