Home Wiadomości Czwarta miejska wigilia – 23 grudnia.

Czwarta miejska wigilia – 23 grudnia.

by admin
449 wejść

Tuż przed Bożym Narodzeniem bełchatowianie spotkają się przy wspólnym, świątecznym stole i połamią opłatkiem. Miejska Wigilia to już tradycja w Bełchatowie. 23 grudnia odbędzie się po raz czwarty.

Świąteczne spotkanie odbędzie się na placu Narutowicza, w pobliżu Miejskiego Centrum Kultury. Rozpocznie się o godz. 17, jak zawsze życzeniami i dzieleniem opłatkiem.

– Dla wielu bełchatowian miejskie wigilie są niepowtarzalną okazją, aby poczuć atmosferę świąt przy opłatku, wśród ludzi i stole zastawionym świątecznymi potrawami – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która już po raz czwarty wspólnie z proboszczem parafii NNMP ks. dziekanem Zbigniewem Zgodą oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej organizuje bełchatowską wieczerzę.

Każdego roku z wigilii, a także świątecznego śniadania organizowanego przy okazji Wielkanocy, korzysta wiele osób. – Pokazuje to, że takie spotkania są w mieście potrzebne. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców. Miejska wigilia organizowana jest bowiem nie tylko dla osób ubogich, ale także samotnych i tych, którzy chcą po prostu w świątecznej atmosferze złożyć życzenia innym bełchatowianom – dodaje prezydent Czechowska.

Na świątecznym stole znajdzie się wiele tradycyjnych potraw. – Będzie zupa grzybowa, pierogi z kapustą i grzybami, ryby oraz kapusta z grochem i kompot z suszu – powiedział Krzysztof Franczyk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie. – Co ważne wigilijne smakołyki, jakie zostaną na stołach, potrzebujący bełchatowianie będą mogli zabrać ze sobą – dodaje naczelnik OSP.

Bożonarodzeniową atmosferę dopełnią kolędy i pastorałki. Będzie ich można nie tylko posłuchać, ale również wspólnie śpiewać z zespołem Promienie Bełchatowa, który wystąpi podczas spotkania.  

źródło: belchatow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz