Home Kultura i edukacja Powiat nagrodził bełchatowskich artystów, sportowców i trenerów. [ZDJĘCIA]

Powiat nagrodził bełchatowskich artystów, sportowców i trenerów. [ZDJĘCIA]

by admin
421 wejść

Cztery osoby zostały w tym roku uhonorowane nagrodą Zarządu Powiatu w Bełchatowie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Trzy z nich to muzycy, czwarta działa w obszarze sztuki plastycznej, fotograficznej i poetyckiej.

Pula nagród dla artystów wynosi w tym roku 7500 zł. Wyróżnieni to:

Bartłomiej Domański z Kluk, muzyk, dyrygent, uczestnik wielu projektów, m.in. „Requiem” Gabriela Faurego, „Abba Symfonicznie” na Dniach Ursynowa w Warszawie. Pan Domański aktywnie koncertuje w kraju i na świecie. Największym sukcesem był koncert w Rosji – Kaliningrad Jazz Festival. Bierze czynny udział w kursach mistrzowskich, wykładach, konferencjach naukowych dotyczących muzyki. Prowadzi dwa zespoły: Chór w II Liceum Ogólnokształcącym oraz Orkiestrę Dętą OSP Dobrzelów. Nagroda dla niego wynosi 1500 zł.

Tomasz Orłowski jest uczniem klasy saksofonu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bełchatowie. Jego umiejętności wirtuozerskie i muzykalność zostały docenione na wszystkich konkursach, w których brał udział.Wśród laurów Tomasza Orłowskiego są: I miejsce w XXV Śląskim Konkursie Instrumentów Dętych w Dąbrowie Górniczej (24-27.04.2018r.); I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Saksofonowym „Za kotarą”(Sułkowice, 17-18.03.2018 r.); I miejsce w IV Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych (Kielce, 9-13.03.2018 r.); II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym w ramach European Saxophone Forum 2018 pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Wrocław, 13-15.04.2018 r.). Nagroda dla niego wynosi 2000 zł.

Konrad Fiszer jest instrumentalistą,gra na flecie. Na liście jego osiągnięć są m.in. I nagroda w konkursie International Music Competition Salzburg „ Grand Prize Virtuoso”, udział w RCS Mentoring Scheme w BBC Scottish Symphony Orchestra, wyróżnienie w Classical Concerto Competition of Royal Conservatoire of Scotland. Nagroda dla niego wynosi 2000 zł.

Mariusz Gosławski  to plastyk, fotograf, poeta i teolog, który bierze udział w licznych wydarzeniach kulturalnych w Polsce. Jest najbardziej znanym w Polsce artystą malującym kawą. Ponadto pan Mariusz Gosławski prowadzi warsztaty artystyczne, prelekcje, wykłady. W roku 2018 brał udział w około 50 inicjatywach artystycznych. Na uwagę zasługuje jego udział w projektach międzynarodowych (japońsko-polskich), a także udział w programie telewizyjnym łódzkiej TU TOYA. Nagroda dla niego wynosi 2000 zł.

Dwudziestu sześciu sportowców i sześciu trenerów zostało wyróżnionych przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej w mijającym roku. Najwyższa nagroda wyniosła 1590 zł.

Z budżetu powiatu przeznaczono na nagrody 28 tys. zł. Kwotę tę podzielono wśród trzydziestu dwóch zawodników i trenerów. Najwyższa gratyfikacja wyniosła 1590 zł, najniższa 337 zł. Pieniądze zostaną przekazane na konta bankowe nagrodzonych, co poprzedzi mała uroczystość z udziałem władz powiatu.

Nagrodzeni sportowcy: Waldemar Stawowczyk, Weronika Centka, Ida Lis, Aleksandra Gaworska, Sebastian Link, Jacek Dawid, Krzysztof Brezyna, Mariusz Jurczyk, Michał Benben, Szymon Woźniak, Marcin Marciniak, Dominik Proszak, Maja Naturalna, Kacper Wośko, Julia Grochulska, Natalia Krześlak, Karolina Stępień, Łukasz Nowicki, Mateusz Górny, Julia Grzelewska, Oskar Łucki, Filip Chrosta, Aniela Lis, Jakub Śniady, Patrycja Hałubińska, Adam Patrzyk.

Nagrodzeni trenerzy: Dominik Posmyk, Radosław Kolanek, Łukasz Mantyk, Michał Benben, Michał Tybora, Stefan Piasecki.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz