Home Powiat Bełchatów. Firma na Medal po raz dwunasty.

Bełchatów. Firma na Medal po raz dwunasty.

by admin
505 wejść

Samorząd powiatu we współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą w Bełchatowie realizuje konkurs „Firma na medal” od 12 lat.

Jego zasadnicze idee nie zmieniły się na przestrzeni czasu, jest to pakiet takich profitów jak prestiż, promocja, możliwość pokazania swojej działalności szerszemu gronu, dołączenie do panteonu najlepszych lokalnych przedsiębiorstw i pamiątkowa szklana statuetka. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Podczas konferencji prasowej w starostwie 3 stycznia Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski przedstawiła poszczególne kategorie, w których firmy będą oceniane. Zapewniła, że informacje, które przedsiębiorcy muszą ujawnić w formularzach zgłoszeniowych, będą bezpieczne i przedłożone jedynie do wiadomości kapituły konkursu. – Zapraszam i namawiam do podjęcia tego wyzwania. Warto bowiem chwalić się swoimi sukcesami – dodała pani starosta.

Słuszność decyzji o starcie w rywalizacji potwierdziła Kamila Renkiewicz, właścicielka firmy Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Norbert Adr. – Udział w tym konkursie był dla mojej firmy ważny, bowiem wyróżniła się ona na tle innych w Bełchatowie – powiedziała Kamila Renkiewicz. – Przed zgłoszeniem się pomyślałam, że nic nie tracę, nic nie ryzykuję. A samo zebranie wszystkich informacji o nas też było ciekawym doświadczeniem, które pokazało, jak wiele potrafimy i osiągamy.

Wsparciem dla organizacji konkursu jest RIG w Bełchatowie. Prezes Andrzej Ratajski zdefiniował kategorie firm rodzinnych. Są to podmioty prowadzone przez co najmniej dwie spokrewnione osoby. Wśród wskaźników, które będą oceniane w tej kategorii, są tradycje rodzinne w firmie, czas jej funkcjonowania czy zaangażowanie pokoleń i członków rodzin. – W naszym regionie jest bardzo wiele takich firm, przeważnie w branżach spożywczych, gastronomicznych, cukierniczych – zauważył A. Ratajski.

Oprócz firm rodzinnych regulamin przewiduje trzy kategorie firm: 1. prowadzące działalność od powyżej jednego roku do 3 lat, 2. prowadzące działalność powyżej 3 lat i zatrudniające do 50 pracowników, 3. działające powyżej 3 lat i zatrudniające więcej niż 50 osób.

Firmy oceniać będzie kapituła konkursu. Stanowią ją członkowie Zarządu Powiatu w Bełchatowie, przedstawiciele Bełchatowsko-Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, Regionalnej Izby Gospodarczej, Powiatowego Urzędu Pracy, Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów i Agencji Rozwoju Regionalnego „ARREKS”.

Wypełnione formularze należy przesłać drogą elektroniczną na adres: mnowak@powiat-belchatowski.pl do 15 lutego 2019 r.

Informacje na temat przedsięwzięcia udzielane są w Zespole ds. Promocji w bełchatowskim starostwie.

Ogłoszenie wyników konkursu wraz z dekoracją laureatów będzie miało postać uroczystej gali. Trwają ustalenia dokładnego terminu.

źródło: http://www.powiat-belchatowski.pl   foto: Adrian Kucharski

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz