Home Polityka Nowy – stary wiceprezydent od dziś w pracy.

Nowy – stary wiceprezydent od dziś w pracy.

by admin
445 wejść

Dariusz Matyśkiewicz pełni od 1 lutego obowiązki pierwszego wiceprezydenta Bełchatowa.  W piątkowy poranek przyjął nominację z rąk prezydent Marioli Czechowskiej. Zajmować się będzie m.in. miejskimi inwestycjami.

Prezydent Mariola Czechowska nazwisko nowego wiceprezydenta ds. inwestycji oficjalnie ogłosiła 29 stycznia. Startujący w listopadowych wyborach samorządowych z list Stowarzyszenia PLUS Dariusz Matyśkiewicz był jej kontrkandydatem w drugiej turze. Jak wyjaśnia prezydent, to właśnie wyniki wyborów stoją za jej decyzją.

– Jest wola mieszkańców, abyśmy wspólnie sprawowali władzę – mówi prezydent Mariola Czechowska. Podkreśla jednocześnie, że wiele punktów programu wyborczego nowego wiceprezydenta jest zbieżnych z jej programem i na pewno będą one realizowane.

Dariusz Matyśkiewicz wraca do prezydenckiego gabinetu po czterech latach. Wcześniej stanowisko wiceprezydenta pełnił przez jedenaście lat (2003-2014), pracując u boku prezydenta Marka Chrzanowskiego.

Przed objęciem stanowiska wicprezydenta Dariusz Matyśkiewicz zrzekł się mandatu radnego miejskiego, a to oznacza zmiany w składzie Rady Miejskiej w Bełchatowie. Zgodnie z wynikami wyborów samorządowych, wolne miejsce w radzie zajmie Katarzyna Giesko (Stowarzyszenie PLUS).

źródło: http://belchatow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz