Home Wiadomości PGE wkręca się w pomaganie.

PGE wkręca się w pomaganie.

by admin
413 wejść

Pracownicy PGE GiEK zbierają nakrętki dla potrzebujących

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, przykłada szczególną wagę do działań z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Jej pracownicy od lat uczestniczą m.in. w zbiórce plastikowych nakrętek na rzecz najbardziej potrzebujących.

W spółce ruszyła właśnie kolejna akcja zbierania plastikowych nakrętek, za które będzie można zakupić sprzęt medyczny dla chorej dziewczynki. Do tej pory udało się wesprzeć dzieci, które potrzebowały m.in. roweru do ćwiczeń i pionizatora.

– Społeczna odpowiedzialność jest dla nas podstawą w naszej codziennej działalności. Staramy się uwzględniać oczekiwania otoczenia na każdym etapie funkcjonowania firmy, a pomaganie najbardziej potrzebującym jest jednym z przykładów takiej postawy – mówi Norbert Grudzień, p.o. prezesa zarządu, wiceprezes ds. inwestycji i zarządzania majątkiem PGE GiEK. – Jako spółka o kluczowym znaczeniu dla gospodarki, przykładamy szczególną wagę do działań z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. W praktyce oznacza to, m.in. prowadzenie działań na rzecz poprawy warunków życia społeczności lokalnej, współpracę z organami samorządowymi czy organizacjami społecznymi. Przejawem naszego zaangażowania na rzecz otoczenia jest prowadzenie działalności charytatywnej, współpraca z ośrodkami akademickimi, promowanie wolontariatu pracowniczego, a także sponsorowanie wydarzeń sportowych i kulturalnych – wymienia prezes.

Zbieranie nakrętek angażuje również pracowników pozostałych spółek z Grupy Kapitałowej PGE w całej Polsce. Oprócz niesienia pomocy osobom potrzebującym, akcja ta wpisuje się w proekologiczną koncepcję „zielonego biura” realizowaną w PGE.

informacja prasowa PGE

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz