Home Sport 2019 rokiem dla sportu.

2019 rokiem dla sportu.

by admin
416 wejść

Triada Bełchatowska, turnieje tenisa ziemnego czy zawody hulajnogowe to tylko kilka z jedenastu dużych imprez, jakie znalazły się w kalendarzu Miejskiego Centrum Sportu. Obok znanych bełchatowskim sportowcom i kibicom zawodów, pojawią się także dwie nowości związane z kolarstwem.

W 2019 roku Miejskie Centrum Sportu stawia na duże imprezy, o zasięgu nie tylko lokalnym, ale także ogólnopolskim i międzynarodowym. – Poprzez sport chcemy pokazać, jakimi Bełchatów dysponuje obiektami, jakie na tych obiektach można rozgrywać zawody i jak samo miasto się zmienia. Liczymy, że organizowane przez nas zmagania przyciągną do Bełchatowa wielu znamienitych sportowców. Kilka z tych imprez wpisało się już na stałe do kalendarza polskich biegów i z roku na rokzdobywają coraz większą renomę – mówi dyrektor MCS, Marcin Szymczyk.

Już po raz drugi biegacze będą walczyć w Triadzie Bełchatowskiej, która, jak sama nazwa wskazuje, obejmuje trzy biegi. Pierwszy z nich, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, wystartuje 3 marca. Tradycyjnie już zawodnicy będą mieć do pokonania symboliczny dystans 1963 m, ale do ich dyspozycji będzie także dłuższa trasa o długości 5 km. Drugim biegiem triady będzie III Bełchatowski Bieg Nocny, który wystartuje 27 kwietnia. Ze względu na coraz większe zainteresowanie imprezą, tegoroczny limit uczestników zwiększono do 400 osób. Zapisy ruszą w poniedziałek, 25 lutego. Rywalizację w triadzie zakończy Bełchatowska Piętnastka, która planowana jest na 24 listopada. Ten jeden z najstarszych biegów w województwie łódzkim, na którego starcie co roku staje około tysiąca biegaczy. Będą oni mieli do pokonania łącznie 15 km. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, organizatorzy przewidują także krótszy, liczący 5 km dystans.

Po raz kolejny do Bełchatowa zawita także Lotto Triathlon Energy. 21 lipca za sprawą prawdziwych „ludzi z żelaza” nasze miasto ponownie stanie się miastem triatlonu. Pływanie w zbiorniku Słok, potem jazda na rowerze i finisz biegowy w samym centrum, na placu Narutowicza. W ubiegłorocznej edycji imprezy na linii startu stanęło prawie 400 osób, w tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej liczby zawodników.

Obok imprez, które organizowane są w Bełchatowie cyklicznie, Miejskie Centrum Sportu wprowadza dwie nowości związane z kolarstwem. Pierwsza z nich toKryterium Kolarskie, które jednak jest dobrze znane wśród bełchatowskich kolarzy. Ostatni raz pojawiło się w naszym mieście w 1997 roku z inicjatywy LKS Stomil. Kryterium to wyścig o wyjątkowo krótkiej pętli (3,2 km), którą zawodnicy będą jeździć przez około godzinę. Po tym czasie nastąpi finałowe okrążenie z finiszem, co zdecydowanie podniesie atrakcyjność rywalizacji, zawody będą bardzo szybkie i widowiskowe. Impreza odbędzie się 11 maja.  Natomiast wczesną jesienią do Bełchatowa wrócą rowery górskie. Bełchatów MTB Energy przeznaczony będzie zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Obecnie MCS jest na etapie ustalania trasy z bełchatowskim nadleśnictwem. Pewne jest, że same zawody rozegrane zostaną 15 września, a dystans, jaki kolarze będą mieć do pokonania, liczyć będzie ok. 23 km.

Największe imprezy organizowane przez Miejskie Centrum Sportu

 • 24 lutego – Rozgrzejemy Lodowisko w Rytmie Disco
 • 3 marca – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem”
 • 12 marca – XXVII Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków
 • 27 kwietnia – III Bełchatowski Bieg Nocny
 • 11 maja – Kryterium Kolarskie
 • 18-19 maja – Turniej Tenisa Ziemnego
 • 1 czerwca – Turniej Tenisa Ziemnego z okazji Dnia Dziecka
 • 8 czerwca – Zawody rowerowe i hulajnogowe na pumptracku
 • 21 lipca – Lotto Triathlon Energy Bełchatów
 • 15 września – Bełchatów MTB Energy
 • 24 listopada – Bełchatowska Piętnastka

źródło: http://www.belchatow.pl

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Staks 19 lutego 2019 - 06:46

A co tam robi Budzik czy inny Zegarek?

Reply

dodaj komentarz