Home Kronika policyjna Kierowca pijany, pasażer ścigany.

Kierowca pijany, pasażer ścigany.

by admin
442 wejść

Bełchatowscy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 26-latka, który odpowie za kierowanie vw golfem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów. 42-letni pasażer był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

1 marca 2019 roku, tuż przed godziną 6.00 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy vw golfa, który przemieszczał się ulicami Bełchatowa. Policjanci skierowani we wskazany rejon odnaleźli auto na ulicy Pabianickiej.

VW golf stał zaparkowany na podjeździe wulkanizacyjnym. W lewym przednim kole pojazdu nie było powietrza. Kiedy mundurowi skontrolowali kierowcę okazało się, że 26-latek ma w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jego 42-letni kolega, wyraźnie zaskoczony kontrolą policyjną, okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. 26-letni notowany wcześniej mieszkaniec powiatu bełchatowskiego trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. 42-letni pasażer vw golfa, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, trafił do aresztu w Piotrkowie Trybunalskim.

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Mariusz 4 marca 2019 - 20:55

I co dalej będzie jeździł

Reply

dodaj komentarz