Home Wiadomości OSTRZEŻENIE!!! Będzie mocno wiało.

OSTRZEŻENIE!!! Będzie mocno wiało.

by admin
397 wejść

OSTRZEŻENIE POGODOWE STOPNIA 3 / 5 – Silne porywy wiatru, opady konwekcyjne, możliwe pojedyncze burze.

Za sprawą specyficznego rozkładu barycznego nad Europą środkową, w ciągu dzisiejszego dnia od chwili obecnej należy liczyć się z nasilającymi się porywami wiatru. Najsilniejsze jego podmuchy spodziewane są między godziną 10:00 a 17:00. Lokalnie prędkość w porywie może sięgnąć do 80 km/h. Nie wykluczone są punktowe obszary na których wiatr może być silniejszy.
Znaczące porywy wiatru, będą pojawiać się również w strefach konwekcyjnych z opadami deszczu, oraz gęstej mżawki, nie wykluczone że w towarzystwie wyładowań atmosferycznych.
Tak wczoraj było między innymi w okolicach Szczecina i samego tego miasta. Wiatr łamał całe drzewa, oraz zrywał słabsze konstrukcje połaci dachowej. Odnotowano kilkanaście zniszczonych pojazdów, oraz setki interwencji straży pożarnej do skutków przejścia lokalnych wichur.

W naszym regionie można spodziewać się podobnej sytuacji. Dlatego już teraz apelujemy o przestawienie pojazdów z dala od drzew oraz linii energetycznych. W czasie jazdy należy być bardzo czujnym w trakcie przemieszczania się wśród przydrożnych drzew oraz terenów zalesionych. Mogą nagle spadać gałęzie lub łamane całe drzewa.
Należy liczyć się również z lokalnymi przerwami w dostawie energii elektrycznej.

Apelujemy jeszcze raz ! Unikajcie pozostawiania pojazdów w pobliżu drzew oraz linii i słupów energetycznych. Uważajmy również na możliwe, luźne przedmioty które mogą zostać porwane przez wiatr.
Nie zapomnijmy o zabezpieczeniu naszego mienia na balkonach, tarasach czy ogródkach.

Sytuacja powinna uspokajać się w godzinach wieczornych i nocnych.

Czuwajcie i uważajcie na siebie i innych !

Spodziewane są od nas kolejne aktualizacje sytuacji z regionu włącznie z relacją LIVE. Wszystko w zależności jak naprawdę zachowa się Matka Natura.

Wytrwałości !

Zespół CMiOP-Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Analityk 5 marca 2019 - 17:32

WCZK wydało ledwie pierwszy stopień zagrożenia ale oczywiście oszołomy z cmiop chcąc zaistnieć szukają niepotrzebnej sensacji robią popłoch wśród mieszkańców.

Reply

dodaj komentarz