Home Kronika policyjna Podrobiona odzież i kosmetyki. Nielegalny towar nie trafił na rynek.

Podrobiona odzież i kosmetyki. Nielegalny towar nie trafił na rynek.

by admin
373 wejść

Bełchatowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w mieszkaniu 33-letniego mężczyzny zabezpieczyli ponad 200 sztuk odzieży i perfum z podrobionymi znakami towarowymi światowych marek. Za handel nielegalnym towarem prawo własności przemysłowej przewiduje karę do 2 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą bełchatowskiej komendy dotarli do 33-letniego bełchatowianina, który na jednym z portali internetowych sprzedawał odzież i perfumy znanych marek. W mieszkaniu, w którym przebywał mężczyzna, policjanci zabezpieczyli ponad 200 sztuk koszulek, t-shirtów, bielizny i perfum posiadających znaki firmowe światowych marek.

Cechy tych przedmiotów wskazywały, iż znaki towarowe zostały podrobione. Właściciel trefnego towaru przyznał, że handlował podróbkami z uwagi na trudną sytuację materialną. Policjanci powiadomili kancelarie prawne reprezentujące firmy, których produkty zostały podrobione. W sprawie został już przyjęty wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa. 33-latek wkrótce usłyszy zarzuty. Za złamanie przepisów ustawy Prawo Własności Przemysłowej grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: belchatow.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz