Home Województwo Polowanie na grubego zwierza.

Polowanie na grubego zwierza.

by admin
382 wejść

Policjanci z komisariatu w Kamieńsku zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Ładzice, którzy w nocy jeździli po lesie microcarem. Czujni mundurowi zatrzymali pojazd i podczas rozmowy z mężczyznami zauważyli schowaną za siedzeniami broń przypominającą sztucer. Żaden z nich nie miał pozwolenia na broń. W związku z powyższym obaj podróżujący microcarem trafili do policyjnego aresztu.

Zdarzenie to miało miejsce 26 marca 2019 roku tuż przed godziną 22.00, niedaleko miejscowości Ładzice. Policjanci podczas przeszukania pojazdu znaleźli oprócz broni, 3 sztuki amunicji.

Przedmioty te zostały zabezpieczone w radomszczańskiej komendzie Policji i zostaną przekazane do badań. Osoby poruszające się microcarem to mieszkańcy gminy Ładzice w wieku 35 i 54 lata. Mężczyźni nie potrafili logicznie wytłumaczyć skąd mają broń oraz amunicję. Podczas przesłuchania zatrzymanych śledczy ustalili, że to 35- latek jest właścicielem sztucera i nie posiada stosownego zezwolenia.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna ten odpowie przed sądem. 27 marca prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: lodzka.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz