Home Kronika policyjna Kolejny pijany driver wyeliminowany z ruchu.

Kolejny pijany driver wyeliminowany z ruchu.

by admin
458 wejść

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał sprawca kolizji drogowej w Bełchatowie. 24-letni kierowca fiata zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym peugeotem, w którym podróżowały trzy osoby. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Po raz kolejny przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.

Do kolizji drogowej doszło w nocy 27 lutego 2022 roku, kwadrans przed godziną 1.00, na ulicy Grabowej w Bełchatowie. Policjanci ustalili, że 24-letni kierujący fiatem doblo, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym peugeotem, którym podróżowało 3 mieszkańców powiatu bełchatowskiego.

Kierowca peugeota widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy auta jadącego z przeciwnego kierunku próbował uniknąć zderzenia i odbił na prawe pobocze drogi. Sprawca kolizji zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej. Pasażerowie i kierowca peugeota podbiegli do sprawcy kolizji, aby sprawdzić czy potrzebna jest pomoc. Kiedy wyczuli od niego zapach alkoholu na miejsce wezwali policję.

24-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi liczyć się też z konsekwencjami za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Po raz kolejny przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.Tak nieodpowiedzialne zachowanie może przynieść tragiczne w skutkach zdarzenia  na drodze.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz