Home Wiadomości Jak pomagać ukraińcom. Wytyczne i informacje.

Jak pomagać ukraińcom. Wytyczne i informacje.

by admin
1,2K wejść

Pomoc, jaką deklarują i realizują mieszkańcy Bełchatowa w związku z sytuacją na Ukrainie, jest ogromna. Ważne jednak, by te działania były uporządkowane. Dlatego Starostwo Powiatowe, za naszym pośrednictwem przekazuje kilka ważnych informacji (stan na 03.03.2022).

  • Zebrane dary, które mają pomóc uchodźcom tu na miejscu, należy przekazywać do magazynów wyznaczonych przez gminy. W Bełchatowie przyjmowane są w Gwarku, po wcześniejszym ustaleniu konkretnego terminu z zespołem kryzysowym. Kontakt:  zko@um.belchatow.pl. Zebrane rzeczy powinny być posegregowane według asortymentu, spakowane w tekturowe pudła z opisaną zawartością.
  • Jeśli dary mają trafić na Ukrainę, również należy je przekazać do miejskiego magazynu, skąd pojadą dalej. Nie ma możliwość zostawienia ich indywidualnie w magazynie centralnym powiatu czy województwa. Miasto przekazane dary dostarczy do magazynu powiatowego, skąd wyruszą do Łodzi. Na teren Ukrainy wjechać może jedynie transport rządowy z Agencji Rezerw Strategicznych.
  • W związku z ciągłym napływem uchodźców, osoby, które mają w swoich mieszkaniach i domach zakwaterowane osoby z Ukrainy, powinny zgłaszać to do gminnych sztabów kryzysowych. W Bełchatowie na adres zko@um.belchatow.pl. Tylko w ten sposób będziemy wiedzieć, ile osób przebywa na naszym terenie i jakie mają potrzeby.
  • Ośrodki Wawrzkowizna i Słok, gdzie zakwaterowani zostali uchodźcy, na razie mają pełne magazyny. O aktualnych potrzebach dla tych osób starostwo będzie informować na bieżąco. Obecnie potrzebne są: dwie pralki do prania, żelazka i deski do prasowania. 
  • Do powiatowego sztabu kryzysowego mogą się zgłaszać wolontariusze, w tym psycholodzy oraz tłumacze. Kontakt pczk@powiat-belchatowski.pl

źródło: UM Brłchatów/ KR

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Anna Jaros 11 grudnia 2023 - 19:37

Szanowny Odbiorco,

Chciałbym zaprosić Państwa do rozważenia skorzystania z naszej usługi faktoringu, która może znacząco poprawić płynność finansową Państwa firmy. Faktoring to praktyczne rozwiązanie, pozwalające na błyskawiczną realizację należności, bez konieczności oczekiwania na terminy płatności od klientów.

Dzięki naszej usłudze, mogą Państwo natychmiastowo otrzymać kapitał za wystawione faktury, co sprzyja lepszemu zarządzaniu finansami i rozwijaniu Państwa działalności. Nasz zespół ekspertów jest gotowy do odpowiedzi na wszelkie pytania i pomocy w procesie.

Zapraszamy do nawiązania kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak faktoring może przyczynić się do sukcesu Państwa firmy.

Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego na stronie: https://finansefv.pl lub odpowiedź na tę wiadomość.

Serdecznie pozdrawiam,
Anna Jaros

Reply

dodaj komentarz