Home Województwo Od 20 grudnia nauka w szkołach będzie zdalna. Zobacz nowe restrykcje.

Od 20 grudnia nauka w szkołach będzie zdalna. Zobacz nowe restrykcje.

by admin
300 wejść

Od 15 grudnia zmniejszenie limitów, od 20 grudnia do 9 stycznia – nauka zdalna, a od 1 marca – obowiązkowe szczepienia m.in. dla medyków – na takie rozwiązania zdecydowała się strona rządząca. Adam Niedzielski przyznał, że nie widać spadku liczby zakażeń po zaostrzeniu restrykcji w zeszłym tygodniu.

  • Od 15 grudnia rząd obniża limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
  • Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia; 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100, z wyłączeniem osób zaszczepionych.
  • Od 15 grudnia w transporcie zbiorowym limit do 75 proc.
  • Od 15 grudnia obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.
  • Od 15 grudnia wszyscy, którzy wracają do nas spoza strefy Schengen, będą musieli wykonać test na COVID-19 – PCR albo antygenowy
  • Od 20 grudnia do 9 stycznia nauka zdalna w szkołach podstawowych i w średnich (żłobki i przedszkola pozostaną otwarte); po tym terminie dzieci wracają do nauki w trybie stacjonarnym.
    MZ chce od 1 marca 2022 r. wprowadzić obowiązek szczepień dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz