Strona domowa Wiadomości Bełchatowski MOPS w nowej siedzibie z 1.7 mln złotych.

Bełchatowski MOPS w nowej siedzibie z 1.7 mln złotych.

by admin
308 wejść

Miasto podpisało umowę na adaptację budynku przy ul. Staszica. W biurowcu, gdzie kiedyś mieściła się spółka Energoinż, swoją siedzibę ma mieć Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zgodnie z umową wszystkie prace powinny zakończyć się w styczniu 2020 roku.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mieści się w jednym budynku razem z Domem Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego. Złe warunki lokalowe spowodowały, że miasto szukało koncepcji dobrej zarówno dla pracowników ośrodka, jak i jego petentów. Budynek przy ulicy Staszica wydawał się być idealnym rozwiązaniem.
Sama lokalizacja jest dogodna dla wszystkich mieszkańców, również tych niepełnosprawnych, o czym przekonuje prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska. – Przy biurowcu znajdują się miejsca parkingowe, a obok przystanek, na którym zatrzymują się autobusy komunikacji miejskiej. Dodatkowo budynek jest wyposażony w podjazd, który z pewnością ułatwi wejście zarówno osobom z niepełnosprawnością jak i rodzicom z wózkami.


W grudniu 2017 roku miasto kupiło nieruchomość wraz z prawem do użytkowania wieczystego za 1 mln zł plus VAT. Teraz podpisało umowę na adaptację budynku na potrzeby MOPS-u. – Ta inwestycja w znacznym stopniu poprawi możliwość świadczenia pomocy naszym mieszkańcom w ramach działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.


Zanim jednak MOPS przeniesie się na Staszica budynek trzeba odpowiednio zaadaptować. Wykonawca, czyli tomaszowski Budmar, wymieni okna i przeprowadzi remont sanitariatów. Zakres prac obejmie także odnowienie pomieszczeń, czyli m.in. wymianę tynków i podłóg oraz malowanie ścian. By zapewnić miejsce do swobodnych rozmów z mieszkańcami korzystającymi ze świadczeń placówki niezbędna będzie zmiana organizacji powierzchni parterowej budynku.

Zgodnie z projektem powstaną tam m.in. boksy do obsługi interesantów i stanowisko kasowe.
Wszystkie zaplanowane prace adaptacyjne powinny zakończyć się w połowie stycznia 2020 roku i kosztować będą 1,7 mln złotych.

źródło: belchatow.pl

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

SebeX 17 kwietnia 2019 - 12:26

JUż 2 lata odłogiem stał budynek kupiony przez UM.
Od 1 roku lub 0,5 powinien tam być Bełchatowski MOPS 🙂

Reply

dodaj komentarz

X