Strona domowa Wiadomości Od 24 kwietnia ul. Cegielniana będzie zamknięta.

Od 24 kwietnia ul. Cegielniana będzie zamknięta.

by admin
324 wejść

24 kwietnia rusza przebudowa mostu na rzece Rakówce w ciągu ulicy Cegielnianej w Bełchatowie, która jest drogą powiatową. Starostwu udało się pozyskać ponad pół miliona dotacji na ten cel. W związku z remontem nie będzie można przejechać całą ulicą Cegielnianą, na odcinku od ulicy Pabianickiej do ulicy Czaplinieckiej, ponieważ stary most zostanie rozebrany. Będzie jedynie możliwy dojazd do posesji, czy to od strony ulicy Pabianickiej, czy od strony ulicy Czaplinieckiej.

Most wymaga gruntownego remontu i przebudowy, każdego dnia przejeżdżają po nim setki samochodów o mniejszym lub większym tonażu. W ramach przebudowy most zyska nowe parametry, droga zostanie poszerzona do 7 metrów, a oprócz tego po stronie północnej drogi powstanie 2,5 metrowa ścieżka rowerowa, po południowej 2 – metrowy chodnik. Starostwo pozyskało dotację na remont mostu w kwocie 570 tysięcy złotych

Inwestycję przebudowy mostu realizuje Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie, który wyłonił w przetargu wykonawcę – firmę P.P.H.U Jawal z Kielc, za kwotę 2.193.913 złotych. Firma ma czas do końca października tego roku na wykonanie prac. 

dav

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X