Home Wiadomości 30 tysięcy złotych dla policji. X sesja Rady Miejskiej. [VIDEO]

30 tysięcy złotych dla policji. X sesja Rady Miejskiej. [VIDEO]

by admin
465 wejść

30 tys. złotych trafi do bełchatowskiej policji. Dzięki temu w wakacje policjanci będą mogli pełnić dodatkowe piesze patrole zarówno na bełchatowskich osiedlach, jak i w centrum przy okazji weekendowych imprez. Wsparcie dla policji to nie jedyny temat kwietniowej sesji rady miejskiej. Radni przyjęli także m.in. regulamin korzystania z miejskiej toalety.


Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla władz miasta priorytetem, dlatego bełchatowska policja regularnie wsparcie finansowe. Kolejne 30 tys. złotych przeznaczone zostanie na tzw. patrole ponadnormatywne. Oznacza to, że w okresie wakacyjnym na bełchatowskich ulicach pojawią się dodatkowe piesze patrole policji.

Mundurowi dbać będą także o bezpieczeństwo bełchatowian podczas organizowanych w mieście imprez plenerowych. – Cieszy nas, że sprawy związane z ciągłą poprawą bezpieczeństwa na terenie naszego miasta spotykają się ze zrozumieniem naszych partnerów samorządowych. Nigdy zbyt wiele działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Patrole ponadnormatywne świetnie sprawdzały się w latach wcześniejszych, dlatego chcemy kontynuować tą dobrą – mówi Karol Mielczarek, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie.

Podczas kwietniowej sesji radni przyjęli także raport o stanie bełchatowskiej oświaty, wysłuchali także informacji o miejskiej pomocy społecznej przygotowanej w systemie CAS (Centralnej Aplikacji Statystycznej).

Rada Miejska zajęła się także zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz przyjęła regulamin korzystania z toalety publicznej na placu Narutowicza. Jasno określone warunki pozwolą na zapewnienie porządku oraz utrzymanie odpowiedniej higieny i stanu technicznego wybudowanej w ramach budżetu obywatelskiego toalety.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz