Home Wiadomości Św. Floriana w OSP Bełchatów. [VIDEO][ZDJĘCIA]

Św. Floriana w OSP Bełchatów. [VIDEO][ZDJĘCIA]

by admin
474 wejść

Uroczystości związane z Dniem Strażaka, druhowie rozpoczęli już wczoraj, głośnym capstrzykiem drogami powiatu bełchatowskiego. Równo o 17, głośny ryk syren mógł przyprawić o dreszcze niejednego mieszkańca Bełchatowa i okolic, to jednak nie było nic innego jak efektowne wejście w obchody święta.

W niedzielę o godzinie 13.15 w kościele farnym przy Kościuszki odbyła się uroczysta msza święta za druhów i druhny z Ochotniczych Straży Pożarnych. Po nabożeństwie wszyscy obecni strażaczy przemaszerowali pod jednostkę OSP Bełchatów, gdzie odbyła się akademia.

Międzynarodowy Dzień Strażaka to znakomita okazja do nagrodzenia druhów za trud i ciężką pracę jaką wkładają każdego dnia w ratowanie i niesienie pomocy potrzebującym.

Medal za długoletnią, bo aż 60-letnią służbę otrzymał najstarszy obecne strażak ochotnik, Eugeniusz Herudziński. Okolicznościowe odznaczenia otrzymali także przedstawiciele władz miejskich, wiceprezydent Łukasz Politański oraz koordynator Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych urzędu miejskiego Wojciech Łągwa.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz