Home Polityka Minister Joanna Kopcińska podziękowała mieszkańcom powiatu bełchatowskiego za wybory. Konferencja prasowa.

Minister Joanna Kopcińska podziękowała mieszkańcom powiatu bełchatowskiego za wybory. Konferencja prasowa.

by admin
480 wejść

Poseł Dariusz Kubiak, zwrócił uwagę, iż majowe wybory były ciężką próbą, ciężką walką z Koalicją Obywatelską. Podkreślał również, że nadzieja dla naszego regionu to kopalnia Bełchatów, Szczerców a w najbliższej przyszłości Złoczew, który oczekuje na koncesję. Przypomnijmy, że inwestorem ma być PGE.

W dniu 28 maja 2019 roku odbyła się konferencja prasowa z Panem posłem Dariuszem Kubiakiem. Na wstępie P. Kubiak złożył ogromne podziękowania dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego, gmin m.in gminie Kleszczów, Zelów, Szczerców, Kluki, jak i całego województwa łódzkiego. Dziękował za poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, za poparcie rzecznika prasowego rządu Mateusza Morawieckiego, Pani Joanny Kopcińskiej, która otrzymała mandat do Parlamentu Europejskiego. Podziękowania i gratulacje otrzymały również wszystkie osoby, które wspierały kampanię i Panią rzecznik.

Będziemy robili wszystko, wspólnie, działając ażeby doszło do realizacji tego przedsięwzięcia. – Dariusz Kubiak poinformował, iż Burmistrz Złoczewa jak i mieszkańcy terenów, na których będzie odkrywka, chcą podpisania koncesji. – Obywatele chcą, aby zakończyła się niepewność, chcą wiedzieć czy mogą inwestować, czy mogą tworzyć warunki do działalności gospodarczej.

Poseł odniósł się również do tego, czy partia spodziewała się tak wysokiego poparcia. – Robimy, wykonujemy ciężką pracę i taką właśnie wykonaliśmy i to przynosi efekt. To przynosi efekt, bo zwróćcie Państwo uwagę, my nie przychodzimy do mieszkańców Bełchatowa chociażby na 15 minut pod targowisko, żeby się pokazać i zniknąć. My tam byliśmy przez całą kampanię. Rozmawialiśmy z mieszkańcami, przekonywaliśmy ich do naszej kandydatki, przekonywaliśmy ich do programu Prawa i Sprawiedliwości. Do tego co już zrobiliśmy ale i do tego również co jeszcze zamierzam zrobić i okazuje się, że to działa. Trzeba być blisko ludzi, trzeba z nimi rozmawiać.(…) To zadziałało.

Dariusz Kubiak zapewniał, że kampania PiS z miesiąca na miesiąc będzie nabierała kolorów i tempa. Partia dostała ogromnego “powera” po wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale tak jak mówił
w minioną niedzielę lider Jarosław Kaczyński na spotkaniu wyborczym – – — Cieszymy się oczywiście z tego zwycięstwa, bo nie jest to zwycięstwo o włos jak określiła jedna z gazet.

Partia cieszy się ze zwycięstwa, ale już zaczyna cięzko pracować, dlatego jest wiele nowych programów, które chcą skierować do Polaków, do wyborców.
Zaczynamy ciężko pracować, ażeby ten wynik na jesieni był również tak satysfakcjonujący a może jeszcze bardziej jak teraz. – podkreślił Kubiak.
Odniósł się również do przeszkód, które można napotkać na drodze do powstania kopalni Złoczew. Jak stwierdził, obawy zawsze będą, jednak o tym, że się zaczęło, będzie można powiedzieć, gdy zobaczymy, że prace się rozpoczęły, gdy “zostanie wbita symboliczna łopata i zaczniemy dokopywać się do węgla“.- dodał.
Dla Posła Kubiaka, najważniejsza jest współpraca.
Do tego momentu, musimy zrobić wszystko, żeby dopilnować każdego szczegółu, bo oczywiście tak, sama koncesja nic nie załatwia. Chciałbym, żeby wszystkie środowiska w Bełchatowie: politycy, samorządowcy, przede wszystkim związki zawodowe. Liczę na taką aktywność związków zawodowych wspólnie, bo to jest wspólna sprawa dla Kopalni, dla Elektrowni. W porozumieniu z Ministerstwami, żebyśmy wspólnie usiedli, porozmawiali, jak jeszcze możemy pomóc tej inwestycji, co musimy zrobić, żeby została ona zrealizowana.

Dariusz Kubiak zaprosił również na konferencję dotyczącą Złoczewa, która się odbędzie 6 czerwca. Połączona będzie z wyjazdowym posiedzeniem Zespołu Parlamentarnego ds. Inwestycji Złoczew, któremu przewodniczy. Ma również nadzieję, że będzie to punkt do realizacji programu.
Poseł jest również przekonany, że po wyborach Parlament Europejski będzie całkowicie inny dzięki osobom, które tam trafiły. Będą kierunki dotyczące rozwoju energetyki i zaangażowania poszczególnych surowców.

Na zakończenie konferencji Dariusz Kubiak poprzez łącze internetowe, połączył się z Panią Minister Joanną Kopcińską, która podziękowała posłowi oraz wszystkim, którzy zaangażowani byli w kampanię
wyborczą.

autor: złotko

Może Cię zainteresować

3 komentarze

Pasat tdi 28 maja 2019 - 18:56

Pani bez stanika najlepsza

Reply
Kacpet 28 maja 2019 - 20:10

Panie Kubiak jest Pan kłamca nikt już panu nie uwierzy.

Reply
antypis 29 maja 2019 - 19:05

jak na kogoś kto chwalił się ze spalił flagę UE – to w kampanii mocno pan klaskał . wtedy unia była bee ale jak kasę można wydoić z uni to już jest cacy …..pisowska hipokryzja

Reply

dodaj komentarz