Home Sport Nowy nabytek w szeregach PGE GKS Bełchatów.

Nowy nabytek w szeregach PGE GKS Bełchatów.

by admin
468 wejść

Jeden z najlepszych zawodników Elany Toruń z dużym doświadczeniem pierwszoligowym wzmocni jako pierwszy ekipę „Brunatnych”. W nowym sezonie barwy PGE GKS Bełchatów reprezentował będzie Krzysztof Wołkowicz.

24-letni skrzydłowy podpisał w piątek kontrakt z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi do 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. 

Krzysztof Wołkowicz jest wychowankiem GKS Katowice, w którym po występach w grupach młodzieżowych spędził 5,5 sezonu w pierwszej drużynie. Po odejściu z Katowic po pół rundy występował w Wigrach Suwałki i Kotwicy Kołobrzeg, by rok temu trafić do Elany Toruń, w której pokazał swoje wielkie możliwości. Podstawowy zawodnik walczącej do ostatniej kolejki o awans Elany wystąpił w minionym sezonie w 30 meczach w II lidze, z czego 28 w wyjściowej jedenastce oraz jednym w Pucharze Polski. W spotkaniach tych zdobył 7 goli, w tym jeden przeciwko swojej nowej drużynie oraz zaliczył aż 9 asyst.

Mierzący 180 cm Wołkowicz gra przede wszystkim na lewej pomocy, ale może także występować na lewej stronie obrony. Pierwszoligowe doświadczenie na poziomie zaplecza Ekstraklasy Krzysztof zdobywał w ponad 130 meczach.

źródło: gksbelchatow.com

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz