Home Wiadomości Kurtyny wodne dla ochłody. Miasto rozstawiło trzy zraszacze.

Kurtyny wodne dla ochłody. Miasto rozstawiło trzy zraszacze.

by admin
406 wejść

iedy temperatura w cieniu przekracza 25 st. Celsjusza, miasto ustawia kurtyny wodne. Bełchatowianie mogą korzystać z orzeźwiającej mgiełki w trzech punktach: naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 13 na osiedlu Przytorze, w okolicach lodowiska miejskiego na osiedlu Dolnośląskim oraz przy Miejskim Centrum Kultury. Nie wykluczone, że mgiełki rozstawione zostaną jeszcze w kilku dodatkowych miejscach.


Upały dotarły do Bełchatowa. Temperatury sięgają nawet trzydziestu kilku stopni w cieniu, w słońcu jest ona zdecydowanie wyższa. Najlepszym sposobem na radzenie sobie w takich temperaturach jest schładzanie organizmu – zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz. Lekarze apelują, aby osoby starsze, jeśli nie muszą, nie wychodziły z domu, natomiast dzieci i dorośli obowiązkowo nosili nakrycia głowy. W czasie upałów należy też pić dużo płynów, warto mieć pod ręką butelkę z wodą mineralną.

Aby pomóc bełchatowianom przetrwać upalne dni, miasto rozstawiło w kilku punktach kurtyny wodne. Wytwarzają one bardzo drobną mgiełkę, dzięki czemu delikatnie orzeźwiają a nie zalewają przechodniów. Zasilane są wodą pochodzącą z miejskiej sieci wodociągowej i nadają się do użytku zewnętrznego.

• w okolicach lodowiska miejskiego (os. Dolnośląskie)
• naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 13 (os. Przytorze),
• przed Miejskim Centrum Kultury.

Kurtyny wodne stoją w trzech punktach Bełchatowa:

Jak co roku miasto ustawia kurtyny wodne w upalne dni, tzn. kiedy temperatura w cieniu przekracza 25 st. Celsjusza. Są one rozstawiane ok. godz. 10 i chłodzą bełchatowian do godzin popołudniowych – czyli ok. 17.

źródło. UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz