Home Wiadomości 9 edycja warsztatów fotograficznych za nami. Co się tam działo?

9 edycja warsztatów fotograficznych za nami. Co się tam działo?

by admin
422 wejść

Dziewiąte Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne ENERGIA 2019 już za nami. Ponad 40 fotografików z Czech, Litwy, Niemiec, Portugali i Polski uczestniczyło w trzydniowych warsztatach fotograficznych w Bełchatowie.

Warsztatom towarzyszyły dwie wystawy fotograficzne w Galerii „Na piętrze” w PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów, które otworzył Pan Damian Nowak Dyrektor MCK Bełchatów. Na otwarciu obecni byli również autorzy wystaw Mieczysław Nowak i Tomasz Sikora. Tomasz Sikora światowej sławy fotografik, który również brał w nich udział.

Trzydniowe warsztaty były bardzo intensywne nie było za dużo czasu na przerwy, gdyż czas był mocno wypełniony zajęciami.
W piątek jedna grupa pojechała do Skansenu Lokomotyw w Zduńskiej Woli Karsznicach gdzie na tle starych wagonów i parowozów doskonalili swój warsztat w tej części zajęć nastąpiło przekazanie przez firmę Megmar farby na pomalowanie dwóch parowozów. Druga grupa pracowała w studio doskonaląc technik pracy nad portretem w różnych warunkach oświetleniowych.

O godzinie 18.00 nastąpiło uroczyste otwarcie warsztatów, którego dokonał Pan Norbert Grudzień Wiceprezes Zarządu PGE GiEK S.A. wykonując symbolicznie kilka zdjęć. Jest szansa, że w przyszłej edycji warsztatów aktywnie w nich będzie uczestniczył. Po uroczystym otwarciu były czas autoprezentacji uczestników warsztatów i dyskusja nad prezentowanymi pracami.

Po raz pierwszy w warsztatach uczestniczył Eduardo Barrento z Alcobaça z Portugali miasta partnerskiego dla miasta Bełchatów. Uczestników warsztatów odwiedził Pan Łukasz Politański Wiceprezydent Bełchatowa oraz Pan Damian Nowak Dyrektor MCK Bełchatów aktywnie włączając do dyskusji nad prezentowanymi pracami.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

źródło: facebook Powiat Bełchatowski

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz